Wpis z mikrobloga

Cześć! Trochę #chwalesie z mojej strony. Oto krótka kompilacja z mojej #gry Country of Cities. Rozgrywka odbywać się będzie w stylu klasycznego city buildera. Zawsze byłem fanem tego typu gier, przy #citiesskylines nie miałem już wiele czasu na granie, ale przy #simcity spędziłem kiedyś mnóstwo czasu, samemu powoli zaczynając marzyć, aby stworzyć grę, również w tym gatunku.

Gra będzie klasycznym podejściem, połączonym z zarządzaniem wieloma miastami jedocześnie, bez przełączania się ani save/load. Jednoczesna gra w całym regionie i zarządzanie wieloma różnymi miastami (jak również tym co pomiędzy)! Chciałbym też zaimplementować swoje podejście do ekonomii w grze, jeżeli chodzi o ceny dóbr i usług, rynek pracy. Mimo stażu na wykopie, nie udzielałem się tutaj aktywnie, nie chciałbym zajmować miejsca na mikroblogu na autopromocję, ale chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami zainteresowanym tego typu grą lub procesem tworzenia. Chętnie też posłucham co sądzicie o moim podejściu do gatunku :)

Zapraszam do śledzenia mojego kanału na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCzod2jGqZMI_pG5iT0jc2Xw gdzie wrzucam co jakiś czas podgląd lub fragmentu prototypu. Wkrótce publikować będę też trailer #steam, więc jeżeli będziecie zainteresowani, również będę pamiętał aby podzielić się nim tutaj :) A jakie rzeczy wy chcielibyście widzieć w tego typu grze?

#programowanie #gamedev #tworzeniegier #countryofcities
  • 22
Tak, dzięki! Trudno powiedzieć jeszcze czy i jak wyglądać będą piętrowe drogi na ten moment. Chciałbym aby zmieściło się na obszarze parę miast, które będą niezależnie funkcjonować i być odrębnymi bytami. Do tego będzie motywacja i przestrzeń na zagospodarowanie pomiędzy nimi (rolnictwo, turystyka, obiekty strategiczne, infrastruktura transportowa). Będę wrzucał na bieżąco materiały ze statusem lub czymś do podzielenia na YouTube.
@chaczapuri Zarządzać się będzie wieloma miastami. Bez save/load, jeden teren. Pare oddzielnych miast w rozgrywce jednocześnie oraz zagospodarowanie terenami pomiędzy, jak na przykład rolnictwo, infrastruktura, obiekty strategiczne. Chciałbym też aby ekonomia rządziła się prawami wolnorynkowymi, gdzie funkcjonowałby rynek dóbr czy rynek pracy. Tak aby sytuacja w gospodarce miała też odzwierciedlenie w rozgrywce, na przykład: migracjami ludzi pomiędzy miastami lub opuszczającymi kraj lub koszty budowania infrastruktury, np dróg.