Wpis z mikrobloga

Wyższa izba rosyjskiego parlamentu została wezwana na nadzwyczajne posiedzenie 23 kwietnia. Szefowa Rady Federacji Walentyna Matwienko zapowiedziała posiedzenie izby wyższej parlamentu 23 kwietnia, wyjaśniając, że instrukcje prezydenta Rosji Władimira Putina z 21 kwietnia podczas ogłoszenia komunikatu będą wymagały „szybkiej realizacji". Rada Federacji ma tylko trzy uprawnienia operacyjne - zatwierdzenie dekretu prezydenta o wprowadzeniu stanu wojennego; zatwierdzenie dekretu prezydenta o wprowadzeniu stanu wyjątkowego; rozwiązanie kwestii możliwości użycia Sił Zbrojnych poza terytorium Federacji Rosyjskiej.
Źródło

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest gotowy spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem „w dowolnym miejscu ukraińskiego Donbasu” i zapewnił, że Ukraina nie boi się Rosji.Chodzę tam co miesiąc. Panie Putin! Jestem gotów pójść jeszcze dalej i zaoferować spotkanie w dowolnym miejscu ukraińskiego Donbasu, gdzie toczy się wojna . "
Źródło

#ciekawostkizewschodu #donbaswar #rosja #ukraina
  • 16
@Ten_od_Hanki: pamiętamy że Rosjanie bardzo poprawili sztukę wojny nowej generacji. Nie chce mi się wierzyć w wojnę otwartą, bardziej specnaz, dezinformacja i zielone ludziki. Ale to tylko moje zdanie, niedługo się okaże.
jakim cudem donbass jest urkaiński? to tak jak polskie nacjolo mówią o polskim lwowie, ta samo retoryka


@eternos15: Sowieci przyznali go Ukraińskiej SRR, bo to była granica teoretyczna, a Ukraińcy twierdzili, że Dzikie Pola to historycznie Ukraina. Nie zobowiązywało to Rosjan do niczego, nie mogli przewidzieć, że potężny ZSRR się rozpadnie, a granice republik związkowych będą obowiązywać dokładnie takie jak ustalono.