Wpis z mikrobloga

Odkopałem swój nieruszany od 8 lat portfel doge. Pod odpaleniu synchronizuje się z siecią i tak od wczoraj. Ilość bloków pozostała do synchronizacji wydaje się maleć i rosnąć w kółko. To tak ma być, czekać, obserwować czy podjąć jakieś bardziej radykalne działania typu nie wiem, aktualizacja tego softu? Nie chciałbym wykonywać jakichś pochopnych ruchów, bo wiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kryptowaluty #dogecoin
kot_paskowy - Odkopałem swój nieruszany od 8 lat portfel doge. Pod odpaleniu synchron...

źródło: comment_1618984597EC0L0kA1OFT6f5C4Cj0vP5.jpg

Pobierz
  • 22
@kot_paskowy: Tylko w apce do portfela masz rozmiar buffora, bootstrap ma miliony bloków a bufor ma rozmiar kilku tysięcy. Jak się zapcha to kończy wczytywanie danych z bootstrapu. Zwiększ bufor na maksa i zobacz ile Ci załaduje z bootstrapu, jak nie wszystko to wrzuć bootstrap ponownie i znowu otwórz apkę - wczyta dalej, i tak aż do końca pliku. Sam bootstrap waży kilkanaście GB ale ściągniesz go przez torrenty szybciutko ;-)
@kot_paskowy spróbuj przez openssl zdebugowac plik Wallet dat żeby odzyskać z niego seed, a następnie odzyskać klucz prywatny tu https://iancoleman.io/bip39/
Potem klucz prywatny wklepujesz w portfelu online np dogechain.info i masz doge instant. Ja tak zrobiłem i działa, tyle że ja nie robiłem z pliku wallet.dat ale innego, z jakiejś apki.
@kot_paskowy no można tak powiedzieć. Jeśli chcesz sprzedać to od razu przelewasz na giełdę i już. A jeśli chcesz trzymać to synchronizuj na tym co masz teraz, bo i tak różnicy Ci to nie robi.