Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu sporo myślałem nad zakupem rowerka, a że pogoda teraz ładniejsza to się zmotywowałem. Jako osoba zielona w temacie, chciałbym zapytać czy polecacie jakiś konkretny model na start? Jestem dosć wysoki bo mam prawie 2 metry, miałem zamiar udać się do jakiegoś konkretnego sklepu ale wiem że na różnych aukcjach można wyrwać coś ciekawego w dobrej cenie. Dodam też że rower byłby mi służył najczęściej do jeżdzenia do pracy- około 5km w jedną stronę. No i pewnie jakaś dłuższa trasa w weekend
#rower
  • 7
@Raptoreek Zawsze wpływa, ogólnie najlepiej kupić w okresie zimowym (najtaniej) ale w tym roku jest 100 razy gorzej niż zazwyczaj, brakuje części rowerowych i przez to części jak i same rowery skoczyły ostro w cenach. Rower który rok temu kosztował jakieś 1200-1400 teraz może kosztować okolice 1800~. Niektóre modele mają większy skok cenowy, niektóre mniejszy ale sytuacja jest że tak powiem ździebko #!$%@?.
@Raptoreek: to co piszą to prawda - jest problem z częsciami, ale też i z samymi rowerami. Jak coś się pojawia to od razu znika.
Jak masz budżet około 1500zł to na spokojnie coś na początek znajdziesz. Pojeździj do sklepów, dobierz sobie rozmiar ramy i przede wszyskim - pojeździj na trekinkowym i crosie. Niby podobne, ale jednak inaczej człowiek się układa do jazdy.
I jedynie na co możesz uważać, to na
@Raptoreek: uważaj na rozmiary ram, bo rama ramie nierówna. Patrz na geometrie i wysokość rury podsiodłowej ST. Generalnie możesz mieć problem, ja mam 192cm, kupowałem ostatnio meride silex z największą ramą i siodełko mam na max wysunięte, akurat na styk.