Wpis z mikrobloga

  • 0
#kiciochpyta
Jak teraz wygląda kwestia wjazdu do Niemiec? Mam sprawę do załatwienia w ciągu 12h bez konieczności noclegu. Zakup pojazdu w skrócie. Ktoś na dniach przerabiał temat?
Polska jest traktowana chyba jeszcze jako kraj wysokiego ryzyka, ktoś kojarzy czy Niemcy mają jakiś plan obniżenia restrykcji?

#niemcy #koronawirus
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yourij: Co do wjazdu to nie mam pewności. Ale ojciec wracał z Niemiec tydzień temu. Sprawa wyglądała tak, jak ich zatrzymają, będą mieli kwarantannę, jak nie to nie. Im się udało przejechać. Rada, nie jedz pasem dla osobówek a dla tirów.
  • Odpowiedz
@PR08l3m_: @mark_mark:

Panowie, jako że nie znam niemieckiego mam pytanie o fragment zapisu z tej strony:
https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende/merkblatt-dea.html

Personen, die sich im Rahmen des Grenzverkehrs weniger als 24 Stunden in einem Risikogebiet aufgehalten haben oder für bis zu 24 Stunden in die Bundesrepublik Deutschland einreisen


Jak rozumiem, to jest potwierdzenie tego, o czym pisaliście, że faktycznie jeśli do 24 godzin się wyrobię (planowo około 8h) to starczy mi tylko mieć przy
  • Odpowiedz