Wpis z mikrobloga

Mam taki problem ze zdrowiem. Prowadzę siedzący tryb życia, dwie pracki biurowe zajmują większość dnia. Od jakiegoś czasu odczuwam nasilony ból w okolicach górnej części prawego pośladka. Serio, wiem, że to dziwnie brzmi, ale boli mnie tak jakby wewnątrz pośladka. Boleć zaczyna jak siedzę za długo przy kompie, tak po ok. 2 godzinach siedzenia ból jest już odczuwalny. Ostatnio zaczęło boleć mnie także podczas chodzenia, przy przenoszeniu ciężaru na prawą nogę oraz przy wstawaniu. Doszło do tego, że muszę siedzieć na grubym kocu, bo inaczej po prostu boli mnie ten cholerny poślad.

Pytanie. Do jakiego lekarza najlepiej się z tym udać? Ortopedy? Oraz kolejne - miał ktoś może coś podobnego, co to może w ogóle być? Taki przeszywający ból jakby wewnątrz pośladka, w jego górnej części.

#zdrowie #kiciochpyta #lekarz #ortopedia
  • 3
@bacaa90: Rwa kulszowa albo coś podobnego. Jak najszybciej zacznij robić sobie przerwy na rozruch, co 2 godziny rób sobie coś jak rozgrzewka na wfie w szkole (krążenie ramion, bioder itd., znajdziesz na youtube o co chodzi), zajmuje to 3-5 min. Chociaż co pół godziny wstań i trochę się rozruszaj, chociaż pół minuty – minutę. Pij więcej wody.

Jak pójdziesz do zwykłego lekarza, nawet ortopedy to ci przepisze tylko leki przeciwbólowe, które
@bacaa90 ciśnij z tym do ortopedy i poproś o skierowanie na rezonans i tomografie, nie tylko RTG. Ja zamiast pójść od razu do ortopedy bujałem się przez rok z masażami u fizjoterapeuty, które w pełni nie pomagały. Dopiero po rezonansie zleconym przez orto wyszło, że mam przepuklinę.