Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#irlandia #podroze

Przepraszam że tak spamuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale mam teraz trochę tygodni wolnego, planuje lecieć do Polski. Już o to pytałam więc będzie bez problemu. Z Polski można bez problemu wyjeżdżać w celach turystycznych. Mam możliwość wylecieć na Maltę / Kanary / do Grecji. Zastanawiam się czy Garda będzie mi robić problemy po powrocie? Bo wylot z jednego kraju, powrót z drugiego. Ewentualnie z tych wymienionych krajów mogę polecieć do Polski i stamtąd do Irlandii - czy mają jak to sprawdzić i robić mi problemy?

Mała szansa, ale może ktoś był w podobnej sytuacji?
  • 12
@biauywilg: My w lutym zrobilismy tak, w pelnym lockdownie, ze zapytalismy mailowo Citizens Advice, czy jesli brat mial wypadek na Gran Canarii ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest to essential travel, bo rodzice sa 70+ i nie moga poleciec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpisali, ze oczywiscie, jak najbardziej essential travel, wydrukowalismy tego maila, wiec jakby Garda sie przyczepila przy lotnisku, to mielismy dobry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Smythsik: To niezłe kombinatorstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie korzystałam z business lounge więc średnio rozumiem - Garda tam się pojawia o 9 czy ogólnie od tej godziny zaczynają sprawdzać ludzi na lotnisku? Passenger Locator Form z tego co pamiętam da się zrobić online więc nie powinno być problemu. Super, w takim razie pewnie bezpośrednio z urlopu przylecę od razu do Irlandii
@UkrywamSie: Kiedy leciales? Caly czas sie waham, kiedy poleciec odwiedzic rodzine, nie widzialem ich od czerwca w zeszlym roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ktore lotnisko? Jakiekolwiek #!$%@? sie w PL?

@biauywilg: Business lounge jest super, za €20 masz nielimitowane sniadanko, platki, crossainty, jogurty, owoce. i najwazniejsze - drinki ( ͡° ͜ʖ ͡°) wodka z cola, wino, herbata, kawa - nielimitowane tak naprawde,
@biauywilg: 2 tygodnie temu w Dublinie checkpoint na drodze przy lotnisku oraz przed wejściem do security. Mówisz że lecisz "back to my home country" i co najwyżej sprawdzą czy masz bilet właśnie w tamtą stronę. Tydzień później przy powrocie: paszport, location form (potwierdzenie że złożony), negatywny wynik testu. Gardy brak na przylocie.
Jedyne co, to nie wiesz kiedy dodadzą jakiś kraj na listę hotelowej kwarantanny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzerzi: wiem, to jest problem ale zauważyłam że gdzieś tydzień przed informują jaki kraj będzie dodany - tak było w przypadku Francji itd więc muszę śledzić doniesienia :) Dziękuję