Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@jestepianke: > Skoro usunelas swoje komentarze to najwidoczniej masz powody do tego, zeby po przemysleniu zaczac sie ich wstydzic. To jedno zacytowane zdanie w zupelnosci wystarczy zeby wywnioskowac, ze bronisz mordercow, ktorzy w bestialski sposob zabili dwie osoby, bronisz ich podejrzewam tylko ze wzgledu na kolor skory, a on tu nie ma nic do rzeczy, morderca to morderca. Wracaj na twittera julka i sie nie osmieszaj.

Nie bronię ich. Usunęłam wpisy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yggdrasil:

Teraz pójdź o jeden kroczek dalej i porównaj przestępczość z podziałem na rasy ORAZ poziom zarobków/zamożność.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że się mocno zdziwisz (lub o tym wiesz i nie odpiszesz).
  • Odpowiedz
@aleksander-sailor: W sensie? Że mamy podstawy, aby nienawidzić kogoś, kto ma ciemniejszy kolor skóry? Przecież coś takiego jak rasa nawet nie istnieje. Kwestia pigmentacji skóry jest cechą płyną u Homo Sapiens, nie da się wskazać żadnej konkretnej "granicy" pomiędzy biały a czarny - ten wątpliwy podział został stworzony, aby usprawiedliwić wyższość panów w czasach niewolnictwa.

Jeśli natomiast chodzi o przestępstwa czarnoskórych w Stanach Zjednoczonych, to akurat nie kolor skóry jest tutaj
  • Odpowiedz
@deziom: Co Ty #!$%@? o kartelach w meksyku? Mózgu nie masz? Wątek dotyczy USA w którym latynosi popełniają wielokrotnie mniej ciężkich przestępstw od czarnych, a ty #!$%@? o Meksyku i jakimś rasizmie. No co za dzban.
  • Odpowiedz
Że mamy podstawy, aby nienawidzić kogoś, kto ma ciemniejszy kolor skóry?


@shiromaru: Rasa to nie jest kolor skóry, przestalem czytac bo juz widze ze mam do czynienia ze skonczonym ignorantem i nieukiem z wypranym mozgiem
  • Odpowiedz
@Dolan: zawsze mnie zastanawia co kieruje osobami które przytaczają takie historię jako argument że czarni to zło wcielone. biali albo osoby z jakimkolwiek innym odcieniem skóry takich zbrodni nie popełniają? zaraz ktoś mi powie że jestem głupim lewakiem że widzę tu rasizm ale po komentarzach widać że wydźwięk posta jest oczywisty
  • Odpowiedz
. Polacy w latach 90 stanowili też zapewne pokaźny procent złodziei samochodów w niemczech mimo stanowienia wyłącznie małego procenta populacji RFN i co? To oznacza, że każdy polak to złodziej i podludź?


@kontos_stelio: W latach 90 była straszna bieda w polsce więc polacy kradli auta w niemczech, ale teraz już nam się żyje lepiej i nie jesteśmy narodem złodziei niemieckich samochodów. Murzyni już nie są ofiarami segregacji rasowej i nie są
  • Odpowiedz
@Ulyssos: Nie powiedziałem, że nie dochodzi, tylko nie na taką skalę. Generalnie najmniejsza przestępczość jest w krajach najbardziej jednolitych rasowo i kulturowo (Finlandia, Islandia, Portugalia, Norwegia, Austria, Szwajcaria), ale też w takich gdzie jest największy zamordyzm (Katar, Chiny, Białoruś). Nieźle wypadają na tym tle kraje byłego bloku wschodniego (Polska, Rumunia, Czechy, Słowacja, Węgry). Jak widzisz nie są to w większości najbogatsze narody.
  • Odpowiedz
Jest mnóstwo biednych społeczeństw, w których takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko.


@smutny_kojot: podasz przykłady, czy opierasz się na popularnym IDZD? W takim Meksyku czy Brazylii przemoc to jest chleb powszedni, w tym brutalne zbrodnie popełniane przez kartele i współpracujące z nimi osoby. USA to poza tym zasadniczo jedno z niewielu państw, które utrzymuje tak duże systemowe nierówności społeczne.
  • Odpowiedz
przecież nie napisałem, że wszyscy murzyni są źli, albo wszyscy Niemcy dobrzy, chodziło mi tylko o tę konkretną sytuację.


@ToiletShark: no to co ma z tym wspólnego ich rasa? Nic. Ci konkretni ludzie są źli. Czarni, biali, żółci, Niemcy, Polacy czy Amerykanie nie są źli. Są wśród nich i źli, i dobrzy.
  • Odpowiedz