Wpis z mikrobloga

767 + 1 = 768

Tytuł: Futu.re
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: science fiction
Ocena: ★★★★★

Książka autora głośnego Metra 2033.
Akcja dzieje się w odległej o kilkaset lat przyszłości. Ludzkości udało się znaleźć lek na starzenie i każdy człowiek może żyć wiecznie. W efekcie świat zamieszkują setki miliardów nieśmiertelnych ludzi tłoczących się w miastach molochach rozciągających się na całe kontynenty. By nie dopuścić do dalszego przeludnienia w Europie urodzenia są ściśle kontrolowane i każde nowe dziecko oznacza, że jedno z rodziców musi zgodzić się na rezygnacje z nieśmiertelności i przyspieszone starzenie. Nierejestrowane ciąże są surowo ścigane przez formację Nieśmiertelnych.
Członkiem tych ostatnich jest główny bohater powieści Jan. Fabuła zaczyna się od zadania jakie otrzymuje od pewnego bardzo ważnego polityka...
Ogólnie jestem rozczarowany. Podobała mi się nawet wizja świata jaką maluje autor, ale już sama fabuła niezbyt mnie wciągnęła. Strasznie również irytowała mnie postać głównego bohatera, jego nieustanne wewnętrzne rozterki, dramatyzowanie, histerie etc. Nie wiem na ile było to zamierzone, ale męczyło mnie to w czasie lektury i ciężko mi było sympatyzować w jakikolwiek sposób bohaterowi.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
Pobierz robertvu - 767 + 1 = 768

Tytuł: Futu.re
Autor: Dmitry Glukhovsky
Gatunek: scienc...
źródło: comment_1619174749to3Ui7xnHW1GvlFajOBUav.jpg
  • 1
@robertvu: Oj tak, wizja świata mnie ujęła. Bardzo brakowało mi fabuły dziejacej się na szczytach władzy, gierek pomiędzy mocarstwami, rozwinięcia ich polityki dotyczącej przeludnienia. A bohater to #!$%@?. Zakończenie też.