Wpis z mikrobloga

Mirki macie jakiś serwis rowerowy w #warszawa który przyjmie rower starszego typu do seriwsu? (Góral, ale bez amortyzatorów jeszcze i ze starymi przerzutkami wystającymi z kierownicy) bylem dzisiaj w SklepRowerowy.pl na Żoliborzu i pan stwierdził (w sumie bez oglądania) że to się nie opłaca. Może i im nie bo tam faktycznie jak widziałem jakie rowery stały, to aż glupio wygladalem z takim starociem.
Anyway, potrzebuje tylko wymienić i wyregulować przerzutki (linke mam) i ogarnac hamulce - Przedni nie odbija zbytnio, więc pewnie też linka do wymiany.

#rower #rowery
  • 12
Mirki macie jakiś serwis rowerowy w #warszawa który przyjmie rower starszego typu do seriwsu? (Góral, ale bez amortyzatorów jeszcze i ze starymi przerzutkami wystającymi z kierownicy) bylem dzisiaj w SklepRowerowy.pl na Żoliborzu i pan stwierdził (w sumie bez oglądania) że to się nie opłaca. Może i im nie bo tam faktycznie jak widziałem jakie rowery stały, to aż glupio wygladalem z takim starociem.

Anyway, potrzebuje tylko wymienić i wyregulować przerzutki (linke mam)
masz do zrobienia niewielkie, w zasadzie eksploatacyjne sprawy typu regulacja hamulców czy przerzutek, a warsztat twierdzi, że się


@wonsz_smieszek: zazwyczaj to w takich rowerach wszystko do wymiany, od supportu poprzez linki i pancerze, kaseta/wolnobieg, naprawa/serwis piast, centrowanie kol, stare spekane opony, hamulce, lancuch...

No bo chyba nie oddasz po serwisie roweru, w ktorym dalej wszystko strzela, biegow nie zrzuca...

Kiedys podjalem sie malego remontu roweru malzonki. Same czesci 220 zl
zazwyczaj to w takich rowerach wszystko do wymiany, od supportu poprzez linki i pancerze, kaseta/wolnobieg, naprawa/serwis piast, centrowanie kol, stare spekane opony, hamulce, lancuch...


@lukaszzz: op napisał, że do wymiany są przerzutki i hamulec tylko, przy czym nawet linkę ma :) To są zasadniczo proste rzeczy, które można zrobić w domu, choć zakładam że OP po prostu wolałby oddać fachowcowi. Nie znam aktualnych cen, ale się dziwię, bo wydaje się, że
@wonsz_smieszek serwis pewnie liczył bardziej jak @lukaszzzz że jak robić to wszystko co potrzeba, bo inaczej skończy się na obopólnym niezadowoleniu
@Usted jak tylko linki i pancerze to bierz klucze i rób sam, na początek hamulce bo tam nie ma żadnych zagadek i niespodzianek. Ew. jak szukasz serwisu to ja polecam Claude na Mochnackiego.
@wonsz_smieszek otóż to. Probowalem zrobić to samemu i z hamulcami się udalo ale srednio odbija przedni - linka do wymiany. Dodatkowo ta linka od przerzutek + cos co bedzie trzeba jeszcze. Wolałbym fachowcowi oddac, żeby rower przejezdzil bezproblemowo ten sezon.