Wpis z mikrobloga

@Papollo2137OdysejaKremuwkowa: ja w tym roku inzynierka z IT, ale pewnie ta sama przyszlosc, bo studiowalem dla samego studiowania, czyli brak zadnych praktycznych umiejętności czy kursow, a jak wiadomo z samym papierkiem w IT to za duzo nie zdziałasz. W szczegolnosci jak mieszkasz w malym miasteczku. :sadge:
  • Odpowiedz
@Papollo2137OdysejaKremuwkowa 6 lat podstawówki średnia 3.3, 3 lata gimnazjum średnia w drugiej gimnazjum 2.5, 3 lata patozawówki stracony czas no na wózek i suwnice Kurs zrobili. Na 19 lat pierwsza praca przy Łopacie 3k Tera na 21 lat przy mebelkach 3k Ehh... Życie jest nie sprawiedliwe ehh...
  • Odpowiedz
Taka posucha na rynku, że nigdzie Cię nie chcą nawet na juniora, staż, nic ?


@NoToLadnieee: pierwszy rok na pw here. W marcu szukałem stażu wakacyjnego w IT i powiem ci, że jeżeli ktoś teraz myśli, że bez doświadczenia komercyjnego się gdzieś dostanie i będzie zarabiać więcej niż kasjerka w biedrze to się srogo zdziwi xD Obecnie junior to osoba z 2 latami doświadczenia w branży i poziomie języka regular
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: Ehhh, no to słabo. Ja mam rok doświadczenia, pracuje już w drugiej pracy jako programista, jednak słuchy, jakie mnie dochodzą o sytuacji na rynku programistycznym mnie przerażają.

Boje się, że jakbym stracił pracę mógłbym już wypaść z obiegu.
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: Ciężko się dostać bez doświadczenia, ja szukałem 2 miesiące i w końcu dostałem roczny staż. Z tym że robiłem prywatne projekty do CV i w końcu się udało. Wypłata słaba ale z drugiej strony na początek nie narzekam, byle się nauczyć technologi to potem będzie łatwiej.
  • Odpowiedz