Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borjaki:

No nie do konca tak jest. Na prywatnym koncie mozesz sobie wyplacic cale oszczednosci jak masz ochote.


Przecież z PPK możesz wypłacić wszystko co wpłaciłeś plus nawiązkę.
@borjaki nie prawda, ppk można też wypłacić jednorazowo wtedy jednak musisz zapłacić podatek od zysków kapitałowych w opcji 25 aty nie płacisz tego podatku.


@slepywidzi: no czyli kolejne obciazenie wczesniej juz opodatkowanej kasy. Czyli kara za to ze masz ochote wyplacic wszystko. No super system, jednak wole PPE.
Przytulajcie śmiało te kilka stówek rocznie więcej wyrwanych z rąk oszusta, dorobkiewicza pracodawcy jeśli ta kasa tyle dla was znaczy.


@Emnesti: nie tylko... jeszcze dodrukowane pieniądze jako wpłata od państwa... Dług Państwa do obywatela przeciągnięty w czasie po prostu.

Państwo nie dopłaca, bo państwo nie ma pieniędzy. Ludzie te pieniądze mają.
Dodam że PPK to strzyżenie owieczek. Owieczki nie mają móżdżku by sami zadbać o finanse, więc stracą. Ogarnięty kupi złoto/srebro, trochę może bitka, nieruchomości, trochę akcji na giełdzie stabilnych korpo.


@Klopsztanga: XDDDD kekłem.

Sam mam bitka, mieszkanie na wynajem i akcje (złota nie kupiłem, bo marże od 2 lat na fizycznym złocie są #!$%@?) i mam ppk. Nie rozumiem czemu miałbym sie wycofywać?
Sam mam bitka, mieszkanie na wynajem i akcje (złota nie kupiłem, bo marże od 2 lat na fizycznym złocie są #!$%@?) i mam ppk. Nie rozumiem czemu miałbym sie wycofywać?


@martwykotek: to spoko, chwała tobie. Ale mówię o brainletach co jedyny filar dla nich to ZUS i PPK.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@borjaki: ale na stronie którą linkujesz nie ma mowy o wypłacie przed 60 rokiem życia XD

Rozumiesz w ogóle temat o którym tutaj dyskutujemy? Ja mówię, że jest opcja wypłaty kasy PRZED 60 rokiem życia.
Tak TYi - pracuje w dziale płac i na 28 osób z zespołu tylko 2 osoby nie wypisały się z ppk.
Nie zrzucalbym tego na grzbiet, że nie potrafimy liczyć. To raczej kwestia zaufania do tego #!$%@?łu.
Ale o OFE tak wmawiali


@Klopsztanga: jeżeli porównujesz PPK do OFE to nie mamy o czym rozmawiać ¯\_(ツ)_/¯

Tak jak już wcześniej pisałem: "PPK to jest piękny projekt. Pokazuje, jak głupi potrafią być polacy i z dumą chwalić się swoją głupotą."

I podrzucam do poczytania

https://www.politykainsight.pl/_resource/multimedium/20268292
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-wyjsc-z-dlugow-i-czy-warto-zostac-w-ppk
https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/
@borjaki: ale na stronie którą linkujesz nie ma mowy o wypłacie przed 60 rokiem życia XD


Rozumiesz w ogóle temat o którym tutaj dyskutujemy? Ja mówię, że jest opcja wypłaty kasy PRZED 60 rokiem życia.

@Just_Think_More: strona ktora linkuje jest oficjalnym portalem rzadowym o PPK. No jest mozliwosc wyplaty przed 60 ale wtedy placisz podatek i zabierana Ci jest czesc w ktorej doplaca panstwo. Czyli jest to zaprojektowane tak by
Proste pytanie. Jeśli PPK jest jest fajne, to po co nam ZUS?


@Klopsztanga: z tego co piszesz to ani nie masz pojęcia jak działa ZUS, ani jak działa PPK XD

Czyli jest to zaprojektowane tak by zniechecac do wyplat przed emerytura.Jest to dzialanie Celowe by potem zlapac ludzi na ten system wyplat w ratach.


@borjaki: tak, ale z drugiej strony nawet wypłacając przed 60 po podatku wychodzisz na +
@borjaki stary cieszę się że twoja firma ma ppe i że ono jest lepsze niż ppk. Ale nie o tym jest temat. Zresztą może się okazać że nie będziesz do końca życia pracował w tej firmie a twoja następna nie będzie miała ppe i co wtedy?


@slepywidzi: no tym sie roznie ppe od ppk ze masz pelna dyspozycje swoich srodkow ktore mozesz przeniesc na IKE albo po prostu wyplacic.
@Klopsztanga: Równie dobrze możesz napisać

"Jak płacę duże kwoty na ZUS, który powinien za to gwarantować mi godną emeryturę, to po co mieszkania na wynajem?"

Jeżeli nie rozumiesz idei dywersyfikacji zabezpieczeń emerytalnych na 1. filar czyli ZUS (nie Twoje pieniądze), 2. filar OFE (w likwidacji, to też nie były Twoje pieniądze). i 3. filar oszczędności prywatnych czyli IKE, IKZE, PPK, mieszkania w wynajem, złoto, bitcoiny etc.

To wyjaśnia, dlaczego tak trudno
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@borjaki:

No jest mozliwosc wyplaty przed 60 ale wtedy placisz podatek i zabierana Ci jest czesc w ktorej doplaca panstwo.


Aha, czyli jednak można wypłacić przed 60. Po podatku i składkach państwa i tak jesteś do przodu na tej wypłacie.

Czyli jest to zaprojektowane tak by zniechecac do wyplat przed emerytura.


No chyba logiczne, że program emerytalny będzie tak zaprojektowany żeby nie #!$%@?ć tej kasy przed emerytura xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brakloginuf: vbnxfghjg .

Fsdghjgdcvbb. CV ghbyyGhxbsfgxgygkp

Widząc tutaj wpisy nie dziwie się że Przed wojną było hasło "Nasze kamienice, wasze ulice", wygłaszane przez żydów.


W Żydowskiej rodzinie wpajane jest inwestowanie, czy to w budynki, mieszkania, czy to też w złoto czy inne aktywa.

vh

A Polaczki zamiast uczyć się od mądrzejszych, to idą dalej swoją #!$%@?ą drogą do biedactwa xD

@Klopsztanga: bvdfhvzcfffjkllhfgguaa
@Klopsztanga: poza tym jeśli chodzi o anonimowy zakup złota, to możesz lokować tylko do 60k, a na takich nominałach marża jest #!$%@?, ostatnio jak sprawdzzałem to prawie 20%. Jako, że ten limit może się zmienić, to w przyszłości możesz mieć problem z upłynnieniem go na emeryturze.
@Klopsztanga: poza tym jeśli chodzi o anonimowy zakup złota, to możesz lokować tylko do 60k, a na takich nominałach marża jest #!$%@?, ostatnio jak sprawdzzałem to prawie 20%. Jako, że ten limit może się zmienić, to w przyszłości możesz mieć problem z upłynnieniem go na emeryturze.


@martwykotek: dlaczego tylko do 60k? Kto zabroni więcej? Jaka ustawa?
dlaczego tylko do 60k? Kto zabroni więcej? Jaka ustawa?


@Klopsztanga: AML. Zgodnie z tą ustawą, każda transakcja gotówkowa o wartości przekraczającej 15 tysięcy euro musi zostać zgłoszona do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

Zajebisty z Ciebie inwestor, jak nawet nie wiesz jakie masz ograniczenia przy upłynnianiu aktywów (BTC te ograniczenia również dotyczą) XD
ta, oczywiście. Chciałbym tak ufać rządowi tak jak ty. Na cyprze potrafili nawet zablokować wypłaty z prywatnych kont i #!$%@?ć ich z oszczędności. A ty myślisz że dla naszych championów to nie będzie problem. Proszę cię xD Urodziłeś się chyba wczoraj.


@Klopsztanga: Czyli mam rozumieć że trzymasz wszystko w skarpecie i nie masz konta bankowego w XXI wieku?
to bardziej chodzi o zasady, nie zamierzam brać udziału w niczym do czego ta banda przylozy rękę.

Druga sprawa: państwo wam dopłaca ciekawe z czego, może z dobroci serca? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@wojtek_bez_portek:Jeżeli chodzi o zasady to rozumiem. Nie tylko korzyścią finansową możesz się w życiu kierować
Jeśli chodzi o to drugie - Państwo nie dopłaca Ci, jeśli wypłacasz przed 60 r. ż. i i tak
a gdzie to zakazuje lokować np. 1mln w złocie?


@Klopsztanga: Nie zakazuje. Możesz kupować złoto 1 mln zł w transzach po 14 900€. Przy obecnej marży to prawie jak palenie 1/5 hajsu w piecu.

Poza tym ta kwota raczej się zmniejszy patrząc na obecne trendy, więc prawdopodobnie będziesz musiał za kilka lat skupować/wyprzedawać w jeszcze mniejszych transzach.

Trochę ciężko mi uwierzyć, że inwestujesz w złoto fizyczne i nie słyszałeś o ustawie
jaki z tego będę mieć profit? 0.


@Klopsztanga: trzeci raz Ci podeślę 0 i pisało już wiele osób

https://www.politykainsight.pl/_resource/multimedium/20268292
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-wyjsc-z-dlugow-i-czy-warto-zostac-w-ppk
https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/

Serio typie jak ty inwestujesz, jak

Nie rozróżniasz I i III filara

Inwestujesz w złoto i nie słyszałeś o ustawie AML

Masz problem przeczytać tekst na 150 słów (drugi link)


To brzmi jak Protective Gambling a nie inwestycje :D
@Klopsztanga: Nie zakazuje. Możesz kupować złoto 1 mln zł w transzach po 14 900€. Przy obecnej marży to prawie jak palenie 1/5 hajsu w piecu.


@martwykotek: To jak to jest z tym. Bo przed chwilą pisałeś że mogę max 60k inwestować w złoto.
Przytoczę twoje słowa:

poza tym jeśli chodzi o anonimowy zakup złota, to możesz lokować tylko do 60k,


To z jednej strony mówisz że nie mogę anonimowo kupić
poza tym jeśli chodzi o anonimowy zakup złota, to możesz lokować tylko do 60k,


@Klopsztanga: myślałem że to oczywiste, że chodzi o jednorazowy zakup tym bardziej że wspominałem dalej o nominałach i marży na nich 20%.

a później skarbówce w razie w powiesz że sprzedałeś


@Klopsztanga: XDDDDD Miłego dnia :*
@Klopsztanga: myślałem że to oczywiste, że chodzi o jednorazowy zakup tym bardziej że wspominałem dalej o nominałach i marży na nich 20%.


@martwykotek: jak obliczasz marżę? skąd te 20%? Chętnie posłucham. Spread 20% to tyko na srebrze.
https://tavex.pl/zloto/australijski-zloty-kangur-1-oz/

7 163,00/6 810,00 = 5% spread.

Do tego dodać 5% za wybicie monety przez mennice. Jeśli szukasz ceny jak na złocie papierkowym, to powodzenia xD Zawsze fizyk jest droższy niż na giełdzie.
o rozwiń xD coś czuje ze to bedzie niezla matematyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiterParter: Ale kolega ma racje. Przez 16 miesięcy mam prawie 100% zysku, który sobie wypłaciłem.
Zrobiłem to tylko po to aby nie było tam wpłaty od Państwa. W tym momencie są tam tylko moje środki oraz pracodawcy. Naprawdę nie jest to takie zle. Oczywiście trzymać tam pieniądze do 60 roku życia to absurd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brakloginuf: i znowu temat ppk wraca na Mirko xD i znowu ludzie chwalą że super pomysł bo przy przeciętnym zarobku Janusz będzie jakieś 30zl na plusie w miesiącu ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście jak ktoś ma podstawe+premie a ma tak spora liczba osób to może wyjść na to że pracodawca ich trochę oszuka i wyjdą na 0 lub nawet minus. To jest dobre dla ludzi którzy mają