Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#tatacontent #dzieci Hej, jak radzicie sobie z przygotowywaniem mleka na noc? Nie powinno się go trzymać dłużej niż dwie godziny od przyrządzenia, a co jak mlekojadowi zachęcę się gdy nie macie przygotowanej mieszanki. Dzisiaj odbieram żonę z dzieckiem ze szpitala, laktacja jeszcze nie wystartowała i chciałem być na to przygotowany. Przegotowana woda w termosie w temp 40-45 stopni i na bieżąco wymieszać z białym proszkiem XD ?
  • 28
@asereheaehe: jezeki chcecie laktacje zastartować, to niech zona dzuecko przystawia, przystawia i przystawia.
Podanie na początku mm w butli może zasabotować karmienie piersią.

https://www.hafija.pl/2012/03/nowonarodzone-dziecko-bezczelnie-siedzi-non-stop-przy-cyckuczyli-dlaczego-odruch-ssania-jest-wazny-i-nalezy-go-pielegnowac.html

Na początku dziecko ma malutenki żołądek, a siara to bomba spożywcza, wuec wiele dziecku jej nie trzeba.

Jeżeli uznacie, że musicie dać mm, a żona chciałaby jednak karmic piersią, możecie mleko dać do strzykawki, do strzykawki podłączyć cienki dren a jego końcówkę na pierś i razem z
@asereheaehe: starajcie się nie mieszać karmienia butelka i karmienia piersią, bo dziecko zawsze wybierze butelkę (wymaga to od niego mniej energii, karmienie jest pasywne a mleko modyfikowane bardziej sycące). Podawanie butelki na tym etapie zaburza naukę ssania i często jest to droga bez powrotu. Dokarmianie butelka to ostateczność, gdy dziecko leci z wagi. Mleko matki to najlepszy pokarm dla dziecka, zawsze. Na rozkręcenie laktacji polecam Femaltiker.
@LordAxe82: tak :)

To jeden z tzw.alternatywnych sposobów karmienia.
Można też specjalnym kubeczkiem albo systemem sns o którym pisałam.
Dziecko podczas ssania piersi z drenu/wężyka (średnica ledwie kilja mm) zasysa mleko że strzykawki/pojemnika - bardzo dobry sposób pracy nad laktacja, gdy są problemy z produkcją pokarmu, a matka chce karmic.
Podanie butelki na tym etapie może sprawić, że dziecko będzie już zawsze karmione mlekiem modyfikowanym - bo raz, że piersi nie
@agaja: Można komara zabić granatem, ale po co jak można kapciem. To co Ty proponujesz to jest granat, a kolega potrzebuje kapcia. Karmienie mieszane całkowicie załatwia temat. Bez strzykawek, drenaży rurek czy innego sprzętu
@LordAxe82: kwestia, na czym komu zalezy..
tego typu metody minimalizują ryzyko odrzucenia piersi.
Kolega pisał, że laktacja JESZCZE nie zastartowala, napisałam więc o sposobach, ktorw mogą pomóc. Bo słowo "jeszcze" sugeruje, że myślą nad karnienie piersią.
Nie każdy zna te sposoby, wuec tylko podrzuciłam temat.
I to są metody wlasnie na karmienie mieszane, tak swoją drogą.