Wpis z mikrobloga

Tym razem zająłem się kanałem "Nie wiem, ale się dowiem!", czyli najgorszym co spotkało popularnonaukową część polskiego youtube'a. Omawiam 5 ich filmów, w których nie przejmowali się doborem źródeł, czytaniem ich, weryfikowaniem informacji, konsensusem naukowym, krótko mówiąc: nie przejmowali się niczym, poza zaprezentowaniem odpowiadającej im narracji.

Zapraszam do wykopania: https://www.wykop.pl/link/6075995/musimy-porozmawiac-o-nie-wiem-ale-sie-dowiem/

#nauka #youtube #neuropa #bekazprawakow #4konserwy
  • 13
@Nazwex obejrzałem Twój film i trochę mi się gryzie z tym co napisałeś o "najgorszym co spotkało popularnonaukową cześć polskiego YT". Sam przyznajesz w końcu że można znaleźć na kanale wartościowe treści. Jeśli chodzi o samą treść filmu to rzeczywiście dobra analiza. Widziałem wcześniej te materiały, ale tak jak oglądając Twój film, tak też oglądając ich filmy nie traktuję wszystkiego jako wyroczni. Moim zdaniem gdybyś zrezygnował z tej chęci wyśmiania kanału a
@EmTeKa: To inaczej: jest najgorszym popularnonaukowym kanałem jaki znam. Planety faktów czy tego typu ciekawostkowych rzeczy nawet do tej kategorii nie zaliczam. Chyba że istnieje jakiś gorszy popularnonaukowy kanał, którego nie znam, co jest oczywiście możliwe.

W których momentach zauważyłeś chęć wyśmiania? Zastanawiam się, czy rzeczywiście gdzieś coś w ten sposób powiedziałem, czy wbrew mojej woli jakiś fragment jest tak interpretowany
@Nazwex Wybacz, ale materiał był tak długi że nie wskażę konkretnej wypowiedzi. W każdym razie po obejrzeniu całości miałem takie (subiektywne) wrażenie że zbaczasz z toru analizy w kierunku zdyskredytowania za wszelką cenę - czasem w sposób który zarzucasz autorom kanału, czyli argumentując pod tezę.
Ale to tylko moja subiektywna opinia, w żadnym wypadku atak lub próba obrony tego drugiego kanału.
@zexan: z tych dużych to chyba wszystkie poza NWASD prezentują w porządku poziom, najbardziej lubię U!NB, ale Scifun, Astrofaza, Nauka to lubię i parę innych też jest spoko