Wpis z mikrobloga

Mogli bardziej rozwinąć wątek tych migracji po pstryknięciu, chyba że ja czegoś nie zrozumiałem. Czyli problem polega na tym, że po pstryknięciu tłumy ludzi migrowały do innych krajów w poszukiwaniu lepszego życia, a potem po powrocie "znikniętych" chciano ich wydalić do krajów pochodzenia. Ale w sumie co spowodowało tę migrację na taką skalę? W niektórych krajach zniknęło wyraźnie więcej ludzi niż w innych?

Wydawało się, że problem migrantów powinien dotknąć przede wszystkim kraje bogate, bo zostało tam dużo fajnych zasobów i infrastruktury na mało ludzi, dlaczego więc ten ruch jest tak widoczny w Europie Środkowo-Wschodniej? Dlaczego w momencie kiedy świat wywrócił się do góry nogami, ludzie ruszyli akurat na Łotwę (i skąd?)? Chłopki zniknęli, zimnioki zostały? :)

#falconandthewintersoldier #marvel
  • 5
@pollyanna: Na tyle na ile pokazywali, uchodźcy byli raczej biali, zatem pewnie były ZSRR bo co innego ... Na miejscu Łotyszy niekoniecznie zapraszałbym Rosjan w większej liczbie, bo wiadomo jak się kończy posiadanie zbyt dużej mniejszości rosyjskiej :)

Poza tym, patrząc na doświadczenia z migracji śródziemnomorskich z prawdziwego świata, uchodźcy po dotarciu do UE niekoniecznie zostają w pierwszym biedniejszym kraju do jakiego trafili, tylko prą dalej np. do Niemiec. Oczywiście zdaję
@pollyanna: Wiem, ale bawi mnie to, że Kapitan Ameryka jest jest za zatrzymaniem relokacji na tej przykładowej Łotwie i on jest szlachetny, a politycy źli. Jakby wspomnieli o tym, że połowa wracających Amerykanów nie ma dokąd wrócić, bo w kraju jest 50 mln nadmiarowych Latynosów (co jest bardziej prawdopodobne niż masowe migracje do Europy Wschodniej), to jakoś trudniej byłoby amerykańskim widzom sympatyzować z Flag Smashers.