Wpis z mikrobloga

Mirki, rozglądam się za jakimś rozsądnym monitorem. Moje prace i tak najczęściej zostają w internecie, więc myślę, że pokrycie 99% sRGB + jakieś okolice 90-95% DCI-P3 powinno wystarczyć. Na forum Corony często spotykam rekomendację dla Benq PD3200U, jako monitora 32" 4K z wystarczającym zakresem kolorów. Przy czym znalazłem LG 32UN650-W, który ma praktycznie taką sama specyfikację, ale za to przyjemniejszy wygląd i cenę. Z kolei mało informacji jest na jego temat. Miał ktoś do czynienia z tym monitorem?
No i druga sprawa.. 4K. Nie miałem wcześniej do czynienia z monitorami 4K i trochę zastanawiam się czy taka rozdzielczość to będzie plus czy minus? Wiem, że swego czasu 3ds max miał problemy ze skalowaniem interface-u, ale chyba to poprawili w wersji 2021.

#grafika3d #grafikakomputerowa #grafika
  • 10
  • Odpowiedz
@majeranek: Joł,
Niedawno zmieniałem monitor, więc przed zakupem przeczytałem wszystko o wszystkim (jak to przed dużymi zakupami). Jeżeli chodzi o Benq to sporo wiary narzeka na powidoki (wypalone elementy interfejsu Windows), które pojawiają się czasami nawet kilka minut po rozpoczęciu pracy. Zgłaszających to jako reklamacje Benq odsyła z kwitkiem twierdząc że to normalne zjawisko w panelach IPS :)

Miałem kilku kandydatów na liście i wybrałem 27" Dell U2720Q (4K) i jestem
  • Odpowiedz
@sorasill: @funeralmoon: Dzięki za info i propozycję :). Grafikę mam GTXa 1080Ti i docelowo będą podpięte 3 monitory, ale powinna pociągnąć. Grać, nie gram, więc z tym problemu nie będzie. Obawiam się tylko czy połączenie 27" i 4K będzie dobre, bo czytałem kilka opinii, że przy 27" lepiej iść w 1440p.
Chciałem dzisiaj na żywo porównać kilka rozmiarów monitorów to jak na złość jedyny Media Expert w mieście akurat zaczął
  • Odpowiedz
@majeranek u mnie ciągnie teraz FHD + 4K na 1060 3GB, jest skalowanie interfejsu. IMO trzeba wyłączyć mindfucka po przesiadce na 4K bo obraz jest jak żyletka w porównaniu do FHD.
  • Odpowiedz
Obawiam się tylko czy połączenie 27" i 4K będzie dobre


@majeranek: Nie ma problemu - wszystko widać. Brachol miał służbowego lapka 15" z 4K tam to był śmiech na sali (zwłaszcza w CS6) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majeranek: kalibrujesz sobie monitor? Co do wielkości, to sam pracuję na 27'' ASUS PG278Q, 3DS Max nie ma problemów z interfejsem w 1440p, ale większego monitora już bym chyba nie brał, rogi ekranu już teraz są w widzeniu peryferyjnym
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek: Obecnie monitory mam skalibrowane... jako tako. Generalnie są wystarczające, ale chciałem coś poprawić. Max + Corona w których pracuje i tak korzystają tylko z przestrzeni sRGB, a do tego ignorują softową kalibrację. Także na forum polecają monitory skalibrowane fabrycznie z pokryciem 99% sRGB (95% DCI-P3), co powinno być wystarczające. Oczywiście rozwiązaniem lepszym jest monitor z hardware-ową kalibracją, ale tu wchodzimy już w inne rejony cenowe.
  • Odpowiedz
@majeranek: Od kilki miesięcy używam Benq EW3270U 4K. Przesiadłem się z 24' fill HD. Ostrość obrazu i gęstość ppi spoko, kolory spoko. Ale podświetlenie matrycy nierównomierne. Ja akurat to zlałem bo 99% czasu siedzę w CAD/BIM. Przy obróbce zdjęć może #!$%@?ć. I jak napisał @sorasill mindfuck gwarantowany jak przechodzisz na 4K z FHD. A ciągnę go na GTX1070.
  • Odpowiedz