Wpis z mikrobloga

#goraco #okno #majsterkowanie #majsterklepka #pomocy #help ##!$%@?
Panowie, zaczyna być gorąco a mój pokój jest na tyle uroczy, że #!$%@? słońce cały boży dzień w moje piękne okno. W lato temperatury 30-35 stopni to tak lekką reką, przy zamkniętym oknie, rolety i zasłony + otwarte drzwi.
Na klimatyzator mnie nie stać, na wentylator stać ale to nic by nie dało nic.
Jakim sposobem zaizolować te okno, żeby nie przepuszczało ciepła?
Czuje, że w tym roku białko mi się w głowie zetnie i będzie koniec. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
e.....1 - #goraco #okno #majsterkowanie #majsterklepka #pomocy #help ##!$%@? 
Panowi...

źródło: comment_1619622376vnm1jBju9c4kudfY7UTwb5.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@essa121: Podobno można do nawilżacza powietrza wsypać lodu i to daje fajny efekt. Wiadomo że nawilżacz musi być odpowiedni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardzo możliwe że będę testował to u siebie w lato ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@essa121: Rolety nie zostawiaj zamkniętej w 100% bo powietrze nagrzewa się w środku. Zakładam, że problem to nie same okno tylko pewnie mieszkasz na poddaszu lub coś takiego. Sam mam okna od strony słonecznej i to jeszcze z widokiem na dach z papy i normalnie da się żyć.
Tak. Tylko, że wszystko jest drzwiami zakończone i w jaki sposób gorące powietrze ma iść z samego dołu na samą góre :D


@essa121: to możesz kombinować jak chcesz ale u Ciebie problemem jest również dach a nie tylko samo okno. Prawdopodobnie masz niewystarczającą ilość izolacji na poddaszu. Potrzeba około 35cm wełny aby ochronić się latem przed ciepłem. Rozważ ewentualną możliwość docieplenia poddasza.
@essa121: może to oczywiste ale ja mieszkając na słabo zaizolowanym poddaszu na noc otwierałem drzwi i okna robiłem przeciąg żeby się ochłodziło wszystko a rano zamykałem bo nie dość że przez dach grzeje to jeszcze z całego mieszkania ciepłe powietrze idzie na górę
@essa121: jak ci się szybko nagrzewa i szybko ochładza bez otwierania okien na noc to nic nie zrobisz. Nie masz izolacji i żadnego akumulatora ciepła. A jak masz w lecie temperatury wyższe niż na zewnątrz to lepiej otwieraj okna to się trochę ochłodzi bo masz saunę