Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DoktorVincent:
@klepie-biede:
Według strony kolby prędkość bełtu to 295 FPS, masa to 11g co daje nam energię kinetyczną około 44J, nie jest to na pozwolenie, jednak według mnie wpada pod kategorię broni pneumatycznej o Ek pocisku większej niż 17J a co za tym idzie trzeba sprzęt zarejestrować na policji, do tego potrzebne są badania lekarskie a jego używanie jest dozwolone jedynie na strzelnicach.
@DoktorVincent: @DoktorVincent: @klepie-biede:
Możliwości są dwie: albo to kusza, bo miota neurobalistycznie, napinając coś schowanego wewnątrz obudowy. Wtedy wymaga pozwolenia na broń.
Albo miota sprężonym powietrzem i wtedy jest to wiatrówka o energii, co jak wyżej mireczek policzył powyżej 17J. Zatem jest to broń, wymaga rejestracji i używać można tylko na strzelnicach.

Sklep sobie może pisać co chce, ale wg mnie to śliski temat i można się na nim
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DoktorVincent: nadal obstawiam wiatrówkę jako że nie mamy w tym przypadku cięciwy a w UoBiA stoi "broń cięciwowa w postaci kusz" ale to jest Polska, równie dobrze moze to być według policji karabin xd
moze to być według policji karabin


@dis_gon_b_guud:
Raczej nie, karabin to broń palna, a broń palna to wymaga, żeby miotała pociskami w wyniku spalania środka miotającego. Chyba nawet akrobaci z CLK chyba by nie dali rady fikołkami zakwalifikować tego jako karabin. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@klepie-biede:
Na moje to śliski temat -- albo wiatrówka powyżej 17J, którą ze względów marketingowych albo zwykłego kopiowania nazewnictwa nazwano kuszą
@DoktorVincent:
A co tu do kontrowersji?
Robisz badania, że nie jesteś jobnięty psychicznie, na podstawie tego dostajesz papierek, że możesz kupować broń i sobie kupujesz co tam chcesz i nie musisz tego zgłaszać.
A co tam chcesz -- bo skoro możesz mieć bezpiecznie dla siebie i otoczenia 9mm, to równie dobrze .308, 5,56 i całą resztę kalibrowej menażerii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DoktorVincent: @Polinik: Kusza to nie jest, nie ważne co by producent napisał. Cięciwy to to nie ma. Za to ewidentnie jest to pneumatyk. Tak więc zezwolenia nie trzeba. Zatem trzeba jedynie rejestrować jako pneumatyk powyżej 17J.