Wpis z mikrobloga

Obejrzałem dzisiaj filmik gościa co wysyła listy do klubów i kluby mu odsyłają zdjęcia zawodników wraz z autografami. Wysyłał listy z Walii do czołowych klubów Europy i nawet 3 z Ekstraklasy i kilkadziesiąt klubów mu odesłało listy wraz z autografami a niekiedy i gadżetami.
TUTAJ FILMIK

Za dzieciaka łapałem takie autografy. Teraz chciałbym do tego wrócić, pokolekcjonować, a w przyszłości zebraną kolekcję przekazać na jakąś aukcję charytatywną. Jako że nigdy tego nie robiłem, a z poczty korzystałem jedynie wysyłając papiery na studia to chciałbym was spytać jak wy to robicie, bądź jak byście robili? Bardzo się podjarałem tematem, zwłaszcza że jeśli bym tego trochę miał to bym mógł komuś pomóc.

#pilkanozna #pytanie #poczta #pocztapolska #pilkarze #autografy
  • 16
@michalxd21: bardzo mało klubów odsyła faktyczne oryginalne autografy, głównie jedynie Bundesliga bo zawodnicy mają wpisane w umowach podpisywanie tysięcy kart. W większości możesz poprosić o 2-3 autografy na sezon, jeśli chcesz więcej to musisz załączyć znaczek niemiecki (można też kupić go i wydrukowac przez internet). Czasy gdy pisało się do zawodników ManUtd, Chelsea czy City i praktycznie prawie wszyscy odpisywali niestety minęły.
@Gall1916: jejku wydawało mi się że właśnie jest stosunkowo łatwiej, ludzie wolą kolekcjonować karty w fifie niż autografy i myślałem że zostali już przy tym sami hipsterzy. Btw, tutaj dla ziomeczka normalnie odesłali fajne gadżety i autografy z PL, przynajmniej na filmie sprzed roku o tej samej tematyce.
@michalxd21: niestety sporo osób zwęszyło w tym biznes, więc kluby (wraz też ze wzrostem napływu próśb) znacznie ograniczyły odpowiadanie na takowe. Część klubów też niby wysyła, ale podobno podróbki (np. Nicea) albo tzw. autopeny, czyli pieczątkowe autografy przybijane przez sekretarkę.
Ja zaczynałem jakoś w 2009-10 od mailowania różnych organizacji i klubów i jaka radocha była jak jakiś pin, proporczyk czy bilet ze starego meczu wpadł ( ͡° ͜ʖ ͡
@Gall1916: ooo to widzę że masz w tym doświadczenie. Jak coś to mógłbym się poradzić na priv? ewentualnie masz jakąś stronkę gdzie prezentujesz swoją kolekcję? :D Kurczę szkoda że w 2009 roku miałem 10 lat i nie ogarniałem na tyle by bawić się w takie rzeczy :/
@michalxd21:
Z 15 lat temu wysłałem list pisany na kartce papieru w kratkę do Arsenalu zwykłą pocztą z informacją, że bardzo im kibicuje itd. List pisałem ręcznie długopisem i chyba trochę musiało wyjść niewyraźnie, bo wysłali mi dwie przesyłki (z różnie wpisanymi wariantami mojej miejscowości-widocznie nie mogli się doczytać moich bazgrołów i wysłali na wszelki wypadek pod dwa warianty - szacun). Dostałem list z klubu, taką kartę-plakat ze zdjęciem drużyny i
@Potenrzny_rycesz: kurczę byłbym wdzięczny i traktowałbym jak skarb :D Mam 21 lat a dzięki temu się czuję jak za dzieciaka gdzie całe dnie w wakacje spędzałem z kolegami na boisku, w Internecie wpisywałem Arsenal i angielskie wiadomości czytałem ze słownikiem na kolanach. Ale bym wrócił do tych czasów :/
@Potenrzny_rycesz: pół roku temu zwolnili maskotkę, z ich strony jedyne czego można się spodziewać to downgrade'u (adekwatnie do gry) chociaż może akurat pozytywnie zaskoczą... Tak jak wczoraj z Chelsea po raz drugi już w tym sezonie :D