Wpis z mikrobloga

Mireczki. Na wstępie zaznaczę, że za debatę anty/pro szczepienia dziękuję. Moje ciało - mój wybór ( ͡º ͜ʖ͡º).
Pytanie do Mirków, którzy są "po" #szczepienia #covid19 #koronawirus. Po otrzymaniu skierowanie mieliście możliwość wyboru preparatu?
Różowy pasek 28 lat. Jestem świadoma, że śmiertelne / ciężkie NOPy po #astrazeneca to jednostkowe przypadki, ale nikt tym jednostkowym przypadkiem oczywiście być nie chce. Ponad 3 lata temu miałam zabezpieczanego tętniaka mózgu (zabieg wewnątrznaczyniowy - embolizacja). Póki co jest ok i wolałabym żeby tak zostało xdd i żebym nie była tym jednostkowym przypadkiem z wpływem astry na układ krzepnięcia.
Mamę zapisywałam w lutym, opcji wyboru nie było, jak jest teraz?
#medycyna
  • 8
@Kafelkiszczescia: logując się 28 04 online, wybrałem Pfizera, 29 04 miałem szczepienie czyli wczoraj. W lutym była chyba tylko Astra dostępna.

Stan na teraz: jedyne co odczuwam to miejsce wkłucia i ogólne takie lekkie bóle mięśniowe przy przeziębieniu - które pewnie nie będą miały nawet większego związku ze szczepieniem, tak to nic poważniej.
@sorasill moja mama ma 69 lat, szczepili ja moderna. U niej też tylko ból ręki (2dni ja trzymało, ból dość spory), przy drugiej dawce to samo plus gula i zaczerwienienie w miejscu wkłucia. Stresu się najadłam, a ta się śmiała, że się czuje jak za dzieciaka po szczepieniu i używała magicznego "tylko nie w szczepionkę" :)
Problem mamy jeszcze z siostrą, ma dziecięce porażenie mózgowe z padaczka. Padaczkę wywołuje np. temperatura, która
@Kafelkiszczescia na epacjent możesz wyszukiwać po szczepionce nawet.

Ciężkie NOP po każdej z tych szczepionek są podobne. Zakrzepica chociażby tylko przy astrze została nagłośniona i dlatego się w kontekście tej szczepionki mówi o tym.