Wpis z mikrobloga

Dostałem teraz pod koniec kwietnia 2021 roku list polecony z agencji pracy Randstad, że w październiku 2020 roku mieli wyciek danych. Według listu na zewnętrzny serwer pobrano takie wrażliwe dane osobowe jak: imię i nazwisko, numer PESEL, data urodzenia i wszelkie dane związane z pracą jak stanowisko, data zatrudnienia itp. Zakończyłem pracę przez Randstad w listopadzie 2019, ale oni trzymają te dane ileś tam lat. Już skandaliczne jest, że do wycieku doszło w październiku zeszłego roku, a pismo zostało wysłane dopiero 19 kwietnia 2021 roku. W internecie znalazłem zaledwie jeden artykuł, który mówił o wycieku danych. Teraz pytanie co najlepiej zrobić, poza założeniem konta na portalu BIK i monitorowania sytuacji? Trochę obawiam się wyłudzenia kredytu.

#cyberprzestepstwo #wyciekdanych #bezpieczenstwo #security #randstad #daneosobowe
  • 4
@Voltanger: też przez to przechodzę i moi znajomi tak samo z tego co się orientuję bo rodo i tak dalej to można się z nimi sądzić o nieprawidłowości w składowaniu danych wrażliwych. Niestety to co się stało odpala cały łańcuch czynności które trzeba dokonać w celu ochrony danych. W każdym bądź razie można złożyć pozew zbiorowy jeśli twoim znajomym to się stało i także pozew indywidualny. Jeśli dane latają już po