Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Prywatne spostrzeżenie. Przez ostatni rok nie widywałem na morzu ŻADNYCH wycieczkowców.

Przy podejściu do Singapuru stał ich cały rząd (jakieś 20km jak nie więcej) w odstawce wszystkie na kotwicy. Nie skłamię jak powiem, że mogło ich być z 800 -1000.

Przez ostatni tydzień widziałem już 6 jednostek. Czy miały pasażerów? Nie wiem ale były oświetlone i płynęły więc coś napewno się dzieje.

Przy podejściu do Singapuru statku Royal Carraibian całkowicie zniknęły (nie stoją już tam w odstawce) wodze Aida wznawia ruchy.

Pytanie jakie spółki z tej branży znacie które są notowane?

#gielda
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kexus512: tak ale może coś z europejskiego ryneczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tu chyba szybciej coś dygnie. Ale wydaje mi się że może być to szybkie ożywienie
Statki muszą od czasu do czasu być w ruchu, bo długotrwały postój mógłby im zaszkodzić.


@konradowski: Raczej płyną do stoczni na remont ewentualnie zostały sprzedane.

Jak genomtec zacznie sprzedawać testy genetyczne na covid to i ruch wycieczkowców się wznowi, ludzie chcą gdzieś wreszcie wyjechać i nacieszyć się słońcem i ciepłą wodą.
@Caracas:
Haha, wczoraj i przedwczoraj kupiłem wszystkie z giełdy usa ale wg mnie to już trochę za późno, bo mocno urosły wcześniej:
Walt Disney
Norwegian Cruise Line Holdings
Royal Caribbean Cruise
Carnival

Jeszcze jedna była, jak chcesz to ci poszukam.
A ja za to mam pytanie do ciebie, dałbyś radę sprawdzić czy Apache https://apacorp.com/ ma swoje statki czy tylko wynajmuje podwykonawców? Wiesz coś o tej firmie?

Tu statki były w pełnym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r4do5: będę miał neta normalnego w porcie poszperam o tej firmie i zobaczę kto jest armatorem rzeczywistym a kto ma management i czy są wyczarterowane

Jeszcze zapytam się Filipińczyków u siebie na statku. Sporo ich znajomych pracuje na wycieczkowcach więc dowiem się czy wrócili do roboty.

Mój dobry kolega (2 oficer mechanik) tydzień temu leciał na statek pierwszy raz od roku (niemiecki armator)
@Caracas: No dobra ale kurs wycieczkowców urósł już ~200% od minimalnej ceny w marcu 2020 i niemal cały czas mocno rósł, myślisz, że jest jeszcze potencjał do wzrostów? Ja mam ból dupy, bo część tych papierów miałem na jesieni ale się zesrałem, bo historia z covidem się nie skończyła i sprzedałem z zyskiem kilka – kilkanaście procent.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5: Jest potencjał jeszcze na co najmniej 50% wzrostów. Pamiętaj że CDC jeszcze oficjalnego info nie dało o wznowieniu rejsów. Plus w perspektywie 2 kwartałów fiskalnych będa już generować minimalny zysk.