Wpis z mikrobloga

@Drakii: prawdziwy wolny rynek to skrajna decentralizacja na każdym polu oraz autarkizm jednostek względem jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego. Dlatego poza agoryzmem każdy kapitalizm to jawne dyktatury monopoli centralizujących rynek, tworząc złodziejstwo podażowe
@Drakii: jak autarkizm to utopia to po co popierasz wolny rynek? Powiem ci. Bo ci pasuje. Tak jak innym pasuje socjalizm lub coś innego. Więc każdy popiera to co leży w jego interesie, mając świadomość, że nikt do kompromisu chętny nie jest. Proste, wóz lub przewóz swojego interesu nad interesem innych. Tak to jest gdy.... nie ma autarkizmu. Stirner miał rację.
@Jarkendarion: Popieram wolny rynek gdyż opiera on się na dobrowolnych interakcjach nie ma w nim przymusu który stosuje państwo. Oczywiście że każdy popiera to co leży w jego interesie w moim interesie jest to żeby istniały korporacje które będą dostarczać konsumentom potrzebne dla nich produkty i usługi i w których będę mógł się zatrudnić.
@Drakii: A z innej strony niektórzy np wolą państwo, bo dostarcza im np miejsca pracy, protekcję ect. Sam napisałeś, że popierasz to co leży w twoim interesie, więc nie ejsteś zainteresowany kompromisem decentralizacji, tylko państwo zastępujesz korporacją. Więc skoro tak, przywołując twoją dyskredytację autarkizmu cóż... nawet przy komuniście twoje pojecie "wolnosci" wypada blado.
@Jarkendarion: Moje interakcje z korporacją są dobrowolne a z państwem nie jak ktoś chce być podległy państwu to ja nie mam z tym żadnego problemu o ile nie chce mi też tej podległości narzucić. Struktura kapitalistyczna jest zdecentralizowana istnieje w niej wiele niezależnych korporacji nie ma jednej centralnej korporacja.
@Drakii: Błędnie wychodzisz z założenia, że to co dobre dla ciebie, musi być dla innych i muszą razem z tobą uczestniczyć na pewnej, ekonomicznej płaszczyźnie. Poza tym umważasz, że musi istnieć jedynie korporacja jako wolny podmiot. A sam gdybym np zaczął produkować samochody z logiem kropkw w kropkę lamborgini zabroniono by mi. Także więc wolny rynek jest tak wolny jak wolny czasuje się przedstawiciel partyjny, bo mu dobrze, bo powie, ze
Poza tym umważasz, że musi istnieć jedynie korporacja jako wolny podmiot


Na jakiej podstawie stworzyłeś tego chochoła? Chcesz sobie pracować w spółdzielni to sobie pracuj co mnie to obchodzi.

A sam gdybym np zaczął produkować samochody z logiem kropkw w kropkę lamborgini zabroniono by mi


Zabroniłoby ci państwo które stworzyło prawa patentowe, "własność" intelektualną i znaki towarowe.

Także więc wolny rynek jest tak wolny jak wolny czasuje się przedstawiciel partyjny, bo mu