Wpis z mikrobloga

#motocykle
Zmiana biegów ze sprzegłem czy bez?
Robię pierwsze kilometry SV650 i póki co wnioskuję, że przy hamowaniu i przyspieszaniu (pod obciążonym napędem) lepiej bez sprzęgła, natomiast podczas utrzymywania prędkości albo przy powolnym przyspieszaniu lepiej popracować sprzęgłem.

I jeszcze pytanie do #sv650 #svlepszeodkobiety, używacie tylnego hamulca? :D Przy takim hamowaniu silnikiem to tylnego używam tylko przy wolnym manewrowaniu.
  • 5
  • Odpowiedz
@qps666: w górę bez sprzęgła, w dół ze sprzęgłem. Hamowanie tylnym kołem jak jest ryzyko że przednie złapie poślizg - polecam przetestować tylny hamulec tak żeby trochę dupa polatała.
  • Odpowiedz
@qps666: bez sprzęgła klikam, ale chwilę zajęło żeby się nauczyć tak robić odruchowo i powtarzalnie i za każdym razem. Bo. Jak chcesz raz się skupić tylko na tym i zmienić bez sprzęgła to bez problemu. Lekki nacisk na dźwignie i odkręcasz /zakręcasz manetkę póki sam bieg nie przeskoczy. Cała sztuka w takim w pracowaniu tego w nawyk żeby nie skupiając się na tym robić to poprawnie bez trzasków. Ale. Jak. Już
  • Odpowiedz
@apee: Po to, że możesz. Konstrukcja sprzęgła w moto jest taka, że można zmieniać ze sprzęgłem i jak umiesz to bez. Nie trzeba nawalać manetką gazu i jechac ogniem . Ja sobie taki nawyk wyrobiłem że w górę już lecę bez sprzęgła nawet jak jadę spokojnie. Kwestia wyczucia motocykla. Każdy jest trochę inny. Za to w dół zawsze między gaz, nawet teraz jak mam moto z downshifterem. Po prostu nie czuję
  • Odpowiedz