Wpis z mikrobloga

ale za brak języka polskiego jak najbardziej można wystawić negatywa


@guest: również Serbowie powinni za brak serbskiego, a Pakistańczycy za brak pakistańskiego, a Czesi za brak czeskiego

Ogólnie 90% świata mogłoby wystawić negatywa, bo akurat na ich język gra nie jest tłumaczona
  • Odpowiedz
@KarmazynowyHefalump: brak języka polskiego podwyższa próg wejścia do gry szczególnie, że to jest gra, w której musisz znać język, aby w nią zagrać. A nawet jeśli ktoś zna jęz. angielski na tyle, aby umieć grać w grę to nie znaczy, że będzie mógł zrozumieć tekst jaki jest w eventach, więc spada zadowolenie z "fabuły" gry. Co ciekawe HoI4 i Stellaris mają spolszczenie
  • Odpowiedz
@Imperator_Wladek: rozumiem taką recenzje gdyby gra była po chińsku, ale jeśli nie znasz angielskiego na tyle żeby rozumieć co się dzieje w grze to znak, że lepiej zrobisz jak się weźmiesz za naukę nie za gry
  • Odpowiedz
@KarmazynowyHefalump: To że gra ma tłumaczenie kiedyś było wielką zaletą gry, pamiętam że jako młody gówniarz nie mogłem nawet śnić o tym by tego wymagać a co dopiero pluć na twórców jak nie dali języku cebuli( ͡° ͜ʖ ͡°).
Dzięki temu jednak dobrze skumałem angielski i dzisiaj kiedy więcej rzeczy jest tłumaczonych złapałem się na tym że zapominam pewnych słówek i ogólnie czytanie i czucie angola się
  • Odpowiedz
@guest:
Jak najbardziej można się dowalić do braku języka polskiego (i wielu innych rzeczy z polityki wydawniczej tego studia np mnóstwo DLC), ale nie powinno to mieć wpływu na ocenę samej rozgrywki. Po prostu nie oceniasz wtedy gry, bo nie jesteś w stanie zagrać.
To trochę jakbyś napisał że lexusy to kijowe samochody bo nie masz prawa jazdy i nie można ich kupić w lokalnym komisie.
  • Odpowiedz
Po prostu nie oceniasz wtedy gry, bo nie jesteś w stanie zagrać.


@juma777: Raczej grasz. Ale grasz gorzej i mniej przyjemnie. Wieć masz inny, słabszy odbiór gry.
  • Odpowiedz
@guest: A to jak kupuje się grę na steamie to nie wie się w jakim języku jest gra? Skoro nie ma wersji, która mnie nie interesuje to nie kupuję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AvantaR: Te tabelki czasem są niezgodne z prawdą. Dla przykładu Gothic nie ma informacji o języku polskim, a jednak jak się gre pobierze to jest. O tej sytuacji wiadomo od dawna, ale mimo to się nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
@Kakaladze: No, ale tutaj nie ma informacji o języku polskim i go tam nie ma? W czym, więc problem? Wystawianie negatywnej opinii, z powodu interesującej mnie wersji językowej jest idiotyczne. To jak bym oceniał negatywnie aplikację na telefon, która nie jest dostępna w moim kraju.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AvantaR: Nie mam zamiaru komuś narzucać w jaki sposób ma oceniać gry, jest to jego własna opinia do której ma prawo, a to czy ma sens czy nie już mnie nie interesuje. To tylko głupia opinia z internetu czym się tu przejmować xD?

W gruncie rzeczy gdyby tak na to patrzeć to większość oceń na steam jest do wyrzucenia, zarówno pozytywnych i negatywnych ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@KarmazynowyHefalump: Przecież to nie są duże koszta xD To nie profesjonalny dubbing to gry AAA tylko głównie jakieś napisy, takie zachowanie to już wyższy poziom cebulactwa. Na pewno na polskiej lokalizacji nie wyszliby na minus.
  • Odpowiedz