Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od niedawna jestem szosowym amatorem na swoim świeżo zakupionym bolidzie jakim jest Triban RC120

Chce kupić w miarę sensowne zabezpieczanie i wybór padł na u-lock. Czy kupie coś sensownego w kwocie 150-200zł? Czy może lepiej zdecydować zapięcia składanego?

@jabadabatwojastara: w jednym z wpisów zaproponował - https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-u-lock-kryptonite-evolution-7-kryptoflex-pd3842/
Jest sens szukać czegoś innego?

#rower #szosa #triban
  • 5
@SpiderFYM: Nie ma czegos takiego jak bezpieczne zapiecie, sa tylko takie ktore wydluzaja proces jego zlamania. A linki to juz w ogole sa gownem. Jesli cos to tylko U-lock i jeszcze sa takie fajne #!$%@? na kolo co je blokuje, ale to latwo wytrychem otworzyc, chociaz im wiecej zabezpieczen tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogolnie przegladnij youtuba gdzie porownuja zapiecia, czesto bywa tak, ze te "renomowane"
@SpiderFYM: mam najwyższy model kryptonajta. Kupiłem go z 10 lat temu i użyłem dosłownie kilka razy, bo ten u lock jest po prostu niewygodny. Za ciężki, nie mam jak go przymocować do ramy (cieniowanie rurki o niesymetrycznym przekroju), często za krótki, ze względu na te wszystkie dziwne i fikuśne dostępne miejsca postojowe (można przypiąć rower tylko do porządnego ogrodzenia, znaku drogowego, albo jedynego prawilnego stojaka w kształcie odwroconego do góry nogami