Wpis z mikrobloga

Witam , pytanie będzie nieco długie i skierowane do osób związanych w jakiś sposób z #medycyna #rekrutacja #szkola #nauka.

Będąc 16 latkiem porzuciłem naukę na rzecz zarobku , w listopadzie 2019 policja pokrzyżowała moje plany na życie i zostałem 23 latkiem po liceum bez matury. Od 01.2020 pracuję fizycznie , co z tego że firma 10/10 jeżeli chodzi o rzetelność itp ze 118 letnim doświadczeniem , ale po prostu robota jest ciężka jak na te 2300EUR , rozmawiałem wczoraj z koleżanką która jest pielęgniarką i jak opowiedziała mi o swoich zarobkach w czasie epidemii z dodatkowymi 6 dyzurami po 12H to byłem w szoku (17k PLN NETTO). Ogólnie zmotywowało to mnie to powrotu do Polski i wzięcia się za naukę czegoś , i tu wjeżdża na biało #cosinus z różnymi kursami policealnymi , ktoś może mi powiedzieć czy po owym kursie będę mieć możność pracy w szpitalu? Nawet jeżeli kłamała (w co wątpie znamy się od 6r życia) i zarabiałoby się 5k PLN na rękę to byłbym skory wrócić (mieszkanie małe ale kupione) , i pracować w PL + blisko do znajomych i rodziny + niefizycznie (tak wiem czasem pacjenci sprawiają problemy , ale mam doświadczenie z osobami chorymi i sprawiającymi dużo kłopotów).

Przepraszam za brak kropek i drobne błędy ale mam prawą ręke w gipsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pomocy #pielegniarstwo #szpitale #rozwojosobisty
Kordianyt - Witam , pytanie będzie nieco długie i skierowane do osób związanych w jak...

źródło: comment_1619941725Do07t39PF0hNZqpslRwWTh.jpg

Pobierz
  • 5
@Kordianyt: nie, dziś żeby zostać pielęgniarką trzeba mieć chociaż 3 letnie studia licencjackie i wtedy zarabiasz oszałamiające 3300 xD zanim skończysz cokolwiek covid się skończy i gówno zarobisz. 5k to ma dopiero pielegarka po magistrze i ze specjalizacją.

https://www.politykazdrowotna.com/53859,ile-wynosi-minimalne-wynagrodzenie-pielegniarek-poloznych-i-ratownikow-medycznych

Imho zapiszę sobie twój post i jak moje dziecko będzie wymyślać takie głupoty to pokaże mu do czego to prowadzi.
@Kordianyt: W rok zrobisz opiekuna medycznego, ale kasa mniejsza niż pielęgniarka. Jeśli chcesz zostac pielęgniarzem to 3 letnie studia licencjackie, potem masz możliwość mgr, specka,.no i duuuży wybór miejsc pracy od podawania złomu na bloku po jeżdżenie karetą albo pracę na oddziale lub poradni..ale pytanie czy przez ten czas pandemia sie nie skończy i zarobki nie będą już takie wow..a praca nadal będzie wymagająca.(Chociaż dużo zależy od miejsca pracy ;) )