Wpis z mikrobloga

Jak przygotować sos Kentucky Gold z KFC?

Bardzo łatwo mireczki, większość składników macie już pewnie w kuchni. Jednym problemem może być dym wędzarniczy w płynie, którego raczej nie znajdziecie w zwykłym markecie.

Składniki:
-1 żółtko jaja
-10g musztardy Dijon (lub innej musztardy)
-200 ml oleju (słonecznikowego lub rzepakowego) -
-5ml soku z cytryny

-100g musztardy
-10g miodu
-1 łyżeczka kurkumy
-10ml dymu wędzarniczego w płynie
-sól i pieprz do smaku

1. Przygotowanie bazy majonezowej (możesz pominąć powyższe składniki i użyć 200g zwykłego majonezu).
Do miski dodaj żółtko, czubatą łyżeczkę ostrej musztardy i sok z cytryny. Mieszaj aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Stopniowo dodawaj olej jednocześnie mieszając intensywnie. I myk, majonez gotowy.

2.Tu już nie ma żadnej filozofii – dodaj musztardę (ja użyłem łagodnej musztardy stołowej), miód, kurkumę (dla podkręcenia koloru) i łyżkę dymu w płynie (użyłem dymu firmy MEX-AL) i wymieszaj. Dodaj sól i pieprz jeśli potrzebujesz.

#kfc #przepisy #fastfood #gotujzwykopem
  • 15
@hitsmer: smakuje bardzo podobnie, ale ważny jest smak dymu i musztardy - gotowe dymy mają różną intensywność smaku, podobnie jak musztardy, dlatego radziłbym dodać połowę porcji tych składników i sprawdzić czy Ci smakuje. Resztę dodaj jak uznasz, że jest zbyt słaby w smaku.
@Activnoiz: Ja właśnie nie lubię kieleckiego ze względu na swój octowy smak. U mnie całe życie używano winiary i tak mi się przyjęło, ze smakuje mi najbardziej
O kurde, nie miałem pojęcia, że taki dobry sos robi się na bazie musztardy. Zrobiłem taki do domowych granderów i wyszedł bardzo podobnie, a robiłem bez dymu wędzarniczego i kurkumy. Majonez winiary, musztarda stołowa, płynny miód i odrobina bbq. Nawet nie było trzeba dodawać soli i pieprzu, taki dobry. Następnym razem spróbuję z musztardą miodową i z tym dymem wędzarniczym w płynie, bo już zamówiłem na Allegro. Napiszę w kolejnym komentarzu czy