Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poszukuję swojego pierwszego śpiworu o następujących wymaganiach: 3 sezonowy, ale z mocniejszym nastawieniem na cieplejsze pory roku. Wzrost 187 cm. Spanie w głównej mierze schroniska oraz pod namiotem, ale to już typowo w okresie maj - koniec września. Transport śpiwora bądź w aucie, bądź plecak na 3/4 dniowe wyjścia, więc miło by było zmieścić się w wadze ok 1,2 kg. Budżet - no tak 750 zł. Czego szukać? Czytanie choćby NGT to konkluzja pokroju: dołóż tysiąc złotych, kup sobie Cumulus/Małachowski/Aura. #gory #turystyka #bushcraft
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kafarek555: no i słusznie prawią, bo puch to najlepsze co da się kupić. Szukaj promocji i wyprzedaży, ja kupiłem Pajaka 1Z za podobne pieniądze bo był z poprzedniego sezonu.
@Kafarek555: ja na takie warunki kupiłem puchówkę z Aliexpress niby na 0°C i się sprawdza bardzo dobrze ¯\_(ツ)_/¯ Ale to zawsze ryzyko, co tam chińczyki zapakują. Zapłaciłem jakieś 300zł i to bym super zakup. Idealnie wypełnia mi lukę między puchówką z Yeti na -30°C a syntentykiem z decathlonu na +5.
Do tego puch zajmuje mało miejsca przy takiej wadze.
Spałem w nim w namiocie przy przymrozkach, a
@Kafarek555: Potrzebujesz śpiwora Aura NOM1 w wersji 300g puchu 700cui. Kosztuje standardowo 940zł, ale odezwij się do mnie, podrzucę Ci kod na -15% do skleu Aury.
Nowa seria śpiworów Aury to petarda pod względem świadomości projektowania. Używam modelu AR1 i właśnie NOM - z obu jestem bardzo zadowolony.