Wpis z mikrobloga

Cześć. Wiem, że wiekszość wykopków ma #autyzm, a niektórzy nawet zdiagnozowany i to do tych drugich mam kilka pytań. Czy mieliście problemy z komunikacja w dzieciństwie, a szczególnie chodzi mi o naukę języka? Jak rozwijał się wasz język na przestrzeni lat? Czy dziecko autystyczne, które bardzo słabo mówi, rozwinie swój język, czy tak już zostanie?

Często piszą tu osoby z #asperger i wiem, że ich język w mowie i piśmie potrafi być bardzo zaawansowany. Mnie ciekawi opinia osób które są w spektrum ale nie mają aspergera, o ile w ogóle tutaj są takie osoby.

#asd #autyzm
  • 10
  • Odpowiedz
Cześć, ja jako baba w spektrum bardzo późno zaczęłam mówić, bo ok 4 r.ż. To, że szybko nauczyłam się czytać rozwinęło bardzo mój język. W piśmie radzę sobie przyzwoicie, ale jak mam mówić cos z głowy to mam jakby zamglenie we łbie i nie mogę się wysłowić XD brzmię na codzień jakbym miała udar. Mój syn z diagnozą autyzm atypowy zaczął się komunikować jako tako po 3r.ż. Baliśmy się, że będzie słabo
  • Odpowiedz
@Elrondka88: na pewno śmiali się, ale raczej nie z powodu mowy, a dość ekscentrycznego dla otoczenia stylu bycia ( ͡° ͜ʖ ͡°) dziewczyny w spektrum autyzmu są specyficzne i często odstają mimo "maskowania" się. Z mową postanowiłam zawalczyć i zrobić coś na przekór sobie, więc teraz prowadzę podcast i kanał YouTube o autyzmie ( ͡ ͜ʖ ͡)Gadanie godzinami do kamery bardzo mi
  • Odpowiedz
@Elrondka88: rówieśnicy myśleli, że jestem puszczalska, ponieważ czas spędzałam głównie z facetami. Baby mnie irytowały: społeczne gierki, plotkowanie, infantylne zainteresowania w większości przypadków były dla mnie stratą czasu. Faceci byli przeciwieństwem i grupą gdzie znalazłam akceptację i prostotę w kontaktach społecznych. Do tej pory słabo odnajduję się w towarzystwie kobiet, bo nie wiem o czym z nimi rozmawiać. ¯\_(ツ)_/¯ dodaj do tego wyzywający styl ubierania się i kłopoty gotowe. Miałam z
  • Odpowiedz
@FapFolder: Cześć. Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź. Nie dostałem powiadomienia, że ktoś odpisał pod moim postem i nie wiedziałem, że Tu napisałaś.

Mój syn ma 5 lat (zdiagnozowane ASD) i jego mowa jest bardzo ciężka. Zdaje się jakby nie słyszeć, co się do niego mówi. Wydaje mi się też, że nie pamięta początku zdania, a tylko jego koniec. Jak zadaję mu pytanie, to musi je najpierw w głowie przemielić, aby udzielić
  • Odpowiedz