Wpis z mikrobloga

siema mirasy z #bushcraft mam pytanie do Was, chciałem podpinkę do hamaka ale budżetową, czy są takie czy muszę jakiś stary śpiwór sam przerobić? Potrzebuje tylko na sezon letni. Coś do 200zł znajdę?
  • 11
  • Odpowiedz
@Afrati: dzięki, właśnie znalazłem w Twoich starych wpisach.

Jeszcze mam pytanie do znawców, zawołam też @PlywajacyHolender , mam jakiś noname hamak z wszytą moskitierą i w sumie jest ok, jednak z Waszych wpisów wiem że większy hamak to większa wygoda, mój ma 2,7m czy zmieniając na szerszy i dłuższy będzie mi wygodniej?
  • Odpowiedz
@mmichal: Jak najbardziej, standardowa długość pełnowymiarowego hamaka to 300cm. Sam przez rok spałem w Decathlonowym 260cm i też można się wyspać, jednak teraz mając hamak 330cm przy ok 180cm wzrostu bardzo niechętnie spoglądam na pozostałe 6 leżące na półce ;)
  • Odpowiedz
@Afrati: mówisz żeby iść od razu w 330? bo plan mam taki żeby zamówić podpinkę i hamak z moskitierą od Wydra 13 i pewnie ORK II jako zadaszenie.
  • Odpowiedz
@mmichal: W 330 będzie wygodniej. Jeśli miałbyś hamak 300cm, to niekoniecznie warto z powodu samej długości zmieniać, ale kupując nowy, jeśli różnica cenowa jest niewielka - brałbym 330cm.
ORK II to potężny tarp i ze spokojem zadaszysz nawet tej długości hamak.
  • Odpowiedz
@mmichal: Bankowo! Pod tematem do którego Cię zawołałem jest moje zdjęcie właśnie hamaka ~2,6-2,7 z podpinką z Ali. Położyć się na chwile albo chillować w ogrodzie OK ale nocka dla mnie nie wchodzi w grę.
Mam świeżo kupiony dla mojej żony hamaczek z moskitierą z Ali 2,9x1,4 i komfort jest nieporównywalnie wyższy niż ten 2,7. Przy jej wzroście wersja 2,9 będzie jak łoże królewskie ;)
Później mam swój hamak od Ludzika
  • Odpowiedz