Wpis z mikrobloga

Możecie polecić mi jakieś forum prawne dot. Działalności gospodarczej, zwłaszcza kodów PKD? Muszę założyć własną działalność do nowej pracy i mam problem z dobraniem kodów, dwa biura rachunkowe mi nie pomogły, pisałem jeszcze teraz na e-prawnik i czekam na odpowiedź, ale nie wiem czy oni w tej kwestii pomagają
#prawo #dzialalnoscgospodarcza
  • 7
@joolekk
Do moich obowiązków ma należeć głównie montaż i przeróbka rozdzielni elektrycznych transformatorów wagonów kolejowych/tramwajowych. Rozprowadzanie instalacji elektrycznych, przygotowanie tras kablowych, ogólne prace ślusarskie elementów metalowych i jakieś inne prace jako operator produkcji wagonów. Praca ma być na wysokości do 3m.
Dodatkowo chciałbym uwzględnić rozkładanie instalacji elektrycznych lokali mieszkalnych/usługowych, odgromowych, pomiary elektryczne, naprawa i podłączanie sprzętu AGD.
Samemu dobrałem następujące kody:
33.20.z ! - montaż rozdzielni, transformatorów i innych urządzeń elektrycznych
33.14.z
@Balcio: były czasu, gdzie zakładając jdg, petent wpisywał całą tabelkę i nikt się nie czepiał.

J.w. to służy do celów statystycznych, główne pkd jest jedno, wpisz to najbardziej odpowiadające, resztę pobocznych wpisuj do woli.
@PepeXD nie miałem zielonego pojęcia xd jestem kompletnie zielony w sprawach prawnych i biurokratycznych, a jak mówię, rozmowa z biurem rachunkowym kompletnie mi nie pomogła
@eaxene to ja wiem że lepiej dać więcej, mnie bardziej chodzi właśnie o kwestie czy trafiłem z tym co potrzebuje, zwłaszcza montaż i przeróbki rozdzielni i trafo, bo opisy tych kodów w tych dziedzinach są takie nie do końca wyraźne. Te kody co ja podałem są w sekcji "produkcja" który rzekomo ma się odnosić do wytwarzania tych urządzeń