Wpis z mikrobloga

Tytuł: Poranek Ściętych Głów cz 1 i 2
Scenarzysta:Kazuo Koike
Ilustrator:Goseki Kojima
Ocena: 10/10
26-2=24

Trudno mi powiedzieć czy to manga, czy komiks - nie ma to znaczenia, bo jest po prostu bardzo dobry. Opowiada losy samuraja, który jest zatrudniony jako tester mieczy i ścinacz głów. Przy czym warto zauważyć, że to ścinanie głów to niby nie jest praca jako kat, lecz jako oficjalny tester mieczy.
Dzieło jest nazywane w sieci komiksem historycznym, trudno mi powiedzieć na ile dokładnie odwzorowuje brutalne obyczaje Japonii w czasach samurajów - wydaje mi się, że bardzo dobrze.
Poszczególne rozdziały pokazują losy osób skazanych na śmierć, problemy ścinacza głów (nie może na przykład odciąć głowy osoby która na szyi zrobiła sobie tatuaż z nazwą wielkiego wojownika - ale i na to znajduje sposób).
W komiksie sporo scen przemocy, trochę seksu.
Rysunki i opowiedziane historie są bardzo bardzo dobre.

Za komiks odpowiadają osoby, które stworzyły wcześniej serię Samotny Wilk i Szczenię (Lone wolf and a cub), która była równie dobra względem rysunków i scenariusza - na podstawie której powstała cała seria filmów.. i z której wszyscy zrzynają do tej pory.

Dawno nie robiłem tutaj recenzji komiksów ani mang (a może powinienem), ale to jest tak dobre, że stwierdziłem, że warto coś skrobnąć.

Wydane jest przez #hanami - bardzo ładne.

#100komiksow #manga #poranekscietychglow #lonewolfandcub #komiks