Wpis z mikrobloga

Hej , mam pytanie do speców bądź znawców
1/5 uruchomień mojego zapasowego hdd 2tb skutkuje "chrobotaniem" albo cyklicznym stukaniem
https://vocaroo.com/164VStgufmcl
staralem sie nagrac telefonem ktorego mikrofon przykladałem do obudowy.
Oczywiście starając się zmienić ułożenie dysku dzwięk znika , najpewniej laser uderza o talerz ?

WD na mojego maila z podobnym zapytaniem wysłało mi "g***o pytania ;p
1. What Operating System are you using? Please include the version.
2. Did you make any changes to your computer?
3. Have you tried to plug the drive into a different USB port?
4. Have you tried to connect the drive using a different USB cable and different computer?
5. Do you see any error message when you connect the drive to the computer?

jakbym miał być idiotą. dysk ma gwarancję miedzynarodowa do 07.2021 z tym że , jestem w innym kraju niż kupiono dysk, nie mam ani platnosci ani rachunku od niego ;/ idzie to jakos przecisnac ?

#hdd #westerndigital #wd
  • 9
@serwismaniek: ogólnie kopia , najważniejsze pliki mam w chmurze dodatkowo
ale trzymam tam pliki które są wspólne dla częsci komputerów + kopię bezpieczeństwa

najgorzej że mam drugi 500gb ;p ale żeby upchnąć gdzieś 1tb danych moze byc cięzko
btw jakie testy proponowałbyś? mi to z lekka wygląda na fizyczny problem skoro (wiem że nie można) obracając dysk w powietrzu ma on położenie gdzie wszystko jest ok ale standardowo leżąc obok kompa
@mathkaczy: Kup dysk 2TB - to koszt z 300 zł, znacznie taniej niż później odzyskiwać z padniętego dysku :), zrób kopie później bym "dobił" dysk testami i odesłał na gwarancje - te dźwięki mogą wskazywać na niedomaganie np. jednej z głowic czy degradacje powierzchni magnetycznej.
Nie wykluczone, że dysk będzie działał przez następne kilka lat, nikt tego nie przewidzi, a przezorny zawsze ubezpieczony :).

Do testów można użyć HDTune free, odpalić