Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Porszbuje porady. Jakiś czas temu miałam robiona kuchnie i montowaną płytę indukcyjna. Problem w tym, że płyta jakby lekko odstaje od blatu tak, że można wcisnąć tam np wykałaczkę. I zbiera się tam syf :/ czy to tak miało wyglądać? Płyta to Amica. Poza tym jak mocno ją popchnę...to lekko się rusza w tym otworze. Tak kilka mm w lewo i w prawo.

#remontujzwykopem #agd
  • 17
@Phaeote: To samo mam, niestety taki wygląd dzisiejszych kuchni, źle wycinają te otwory i ogólnie na #!$%@?. Ja się #!$%@?łam i w końcu inny typ mi zrobił jakby taką obramówkę wokół niej i się nie rusza i nie syfi, ale no still #!$%@? max.
@Phaeote: dzisiaj montowałem właśnie płytę Amica i nie miała w koplecie tych zaczepów, więc przykleiłem tylko tą uszczelkę i dałem na uszczelkę cienko bezbarwny silikon tylko tyle, żeby się nie ruszała. Płyty się nie silikonuje, ale dając cieniutko po uszczelce będzie i tak łatwa do zdemontowania
@Rafalski45: a to że się lekko rusza jest jakaś tragedia? Czy to do przyjęcia? Najgorsze jest to że jestem babą i nawet nie mam dokumentu montażu tej płyty bo byłam taka zabiegana z całym mieszkaniem że nie wiedziałam, że tego potrzebuje
@Phaeote: otwór trochę za duży w blacie dlatego się rusza. A to że jest szpara na brzegu to efekt uszczelki-pomiędzy płytą a blatem jest taka gumowa uszczelka, która niestety nie jest na samym brzegu szkła tylko trochę cofnięta. To przez nią jest ta szpara dookoła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Phaeote: mam płytę Electrolux i też jest tylko na wcisk i co jakiś czas trzeba ją podnosić i syf czyścić. Pod płyta przy krawędzi jest gumowa uszczelka i ona powoduje że odstaje płyta

Jeśli chciałeś na równi to trzeba było szukać płyty która się osadza na równo z blatem po wyfrezowaniu blatu