Wpis z mikrobloga

Mój stary to fanatyk modów do Morrowinda. Pół dysku 1 tera #!$%@? modami z nexusmods.com najgorsze. Mlox wykrywa mu 56 konfliktów więc średnio co dwa dni wywala mu całą grę i drze się że to przez Todda Howarda i Bethesdę.

Druga połowa dysku #!$%@? meshami i teksturami Ultra HD complete overhaul dla Balmory w 11 wersjach. Co tydzień ojciec robi objazd po całym nexusie żeby sprawdzić nowe mody, czy aby nie wyszła przypadkiem nowa wersja Seyda Neen dodająca jedną chatkę i wtedy zaczyna grę od nowa. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go programować proste skrypty Lua, bo myślałem że trochę miejsca na dysku zaoszczędzimy na tych gównomodach ale teraz nie dosyć, że dalej je ściąga to jeszcze zaczął publikować swoje gównomody jako TadekAltMer666Artist, siedzi na jakichś discordach dla modderów i kręci gównoburze o to kto zrobił więcej modów w danym miesiącu i komu się należy nagroda ostatniego ModJamu.

Kiedyś ojciec mnie #!$%@?ł to założyłem na nexusie konto i go trolowałem komentując w jego modzie Cozy Caldera że w sumie nie widzę żadnej różnicy. Zwyzywał mnie od casuali a potem wyłączył możliwość komentowania, matka nie nadążała z gotowaniem mięsa z kraba na uspokojenie. Aha, ma już na nexusie zieloną rangę Supporter, bo wykupił sobie dożywotnie konto premium, coby mógł więcej i szybciej mody ściągać.

Co sobotę budzi ze swoim znajomym DarkElfGuy całą rodzinę bo o 4 w nocy hałasują na discordzie kręcąc trailery do najnowszego Mod Showcase na jutuba, a że jego znajomy jest francuskim kanadyjczykiem z autyzmem odpala go na cały regulator bo nie może go zrozumieć.

Od jakichś 5 lat gram tylko w Morrowinda bo ojciec zabrania mi instalować inne gry. Jak się dostałem na studia to stary przez tydzień pie**olił że to dzięki temu, że od czytania daedrycznych inskrypcji mózg mi lepiej pracuje.

Tydzień temu z nudów odpaliłem oficjalną, czyściutką, niezmodowaną wersję vanilla prosto z pudełka, jak to stary zobaczył zrobił się blady na twarzy jak Dunmer po przedawkowaniu cukru księżycowego, ździelił mnie w łeb krzycząc że jestem N'wah a nie jego synem, przejął komputer, pół dnia generował w MGXE realistyczną trawę do Gorzkiego Wybrzeża i doinstalował mi 130 balansujących modów, mój save przestał działać.

Wspomniałem, że ojciec ma kolegę ThatDwemerGuy, z którym lajkują sobie wzajemnie własne mody na nexusie. Człowiek o kształcie piłki z wąsem i 365 dni w roku obwieszony zardzewiałymi artefaktami. Byli z moim ojcem prawie jak bracia, przychodził z żoną Almalexia69 na wigilię do nas itd. Raz ojciec miał imieniny ThatDwemerGuy przyszedł na hehe sujjamę. #!$%@? się i oczywiście cały czas gadali o Morrowindzie i modach. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczęli drzeć na siebie mordę, czy lepszy jest Morrowind z MWSE czy Open Morrowind.

WEŹ MNIE NIE #!$%@? ThatDwemerGuy, WIDZIAŁEŚ TY KIEDYŚ CO SCRIPT EXTENDER POTRAFI

#!$%@? TADEK OPEN MORROWIND DZIAŁA NAWET NA MIKROFALI, TWOJE GÓWNO-LUA-SKRYPTY MOGĄ MI NASKOCZYĆ

CO TY MI O MODACH #!$%@? JAK OD 10 LAT MACIE WERSJĘ BETA. MSWE TO JEST KRÓL MODÓW JAK LEW JEST KRÓL DŻUNGLI


No i aż się zaczęli #!$%@?ć zapasy na dywanie w dużym pokoju a ja z matką musieliśmy ich rodzielać, chociaż przez 15 minut nie mogli się trafić. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła Almalexia69 przekazać że ThatDwemerGuy dostał permabana na nexusie za ksenofobiczny content i zaprasza na pogrzeb. Odebrała akurat matka, złożyła kondolencje, odkłada słuchawkę i mówi o tym ojcu, a ojciec

I bardzo #!$%@? dobrze


Tak go za szkalowanie Script Extendera znienawidził.

  • 13
@Blackfyre: Morrowind Script Extender (MWSE) podpina się pod silnik Morrowinda nasł#!$%@?ąc na różne eventy na których można wywoływać własny kod Lua (wysokopoziomowy interpretowany język który został stworzony z intencją łatwego rozszerzania aplikacji napisanych w kompilowanym C czy C++), dzięki temu można wyczyniać w Morrowindzie cuda które wcześniej nie były możliwe, a także robić to łatwiej. Wcześniej w TES Construction Secie mogłeś wyklikać swoje zmiany i nawet obsługiwał jakieś ograniczone skrypty ale
@Folmi: Czyli trzeba znać język C lub C++. To zatem nie dla mnie.
Zatem OpenMW działa inaczej, bo mi tłumaczono, że swobodne układanie i przenoszenie przedmiotów wymaga Lua, co jest niemożliwe w OpenMW.
@Blackfyre: No właśnie nie trzeba, Lua ma składnię trochę jak Python. Tu masz przykład moda który dodaje wykrzyknik do imienia wybranych NPCów:

local function OnNPCTooltip(eventData)
if eventData.object.objectType == iNPCtype and npcWithQuest[eventData.object.baseObject.name] then
for k, v in pairs(eventData.tooltip.children[1].children ) do
if v.text and v.text == eventData.object.baseObject.name then
v.text = v.text .. ' !';
end
end
end
end

local function OnInitialized()
event.register('uiObjectTooltip', OnNPCTooltip, { priority = -1111 });
end
event.register("initialized", OnInitialized);

Nie wiem
W OpenMW pracują ostatnio nad dodaniem wsparcia dla LUA


@Folmi: Serio? Gram w Morrowind tylko na smartfonie teraz, stąd konieczność używania OpenMW. Myślisz, że skrypty LUA będą mi wówczas działać?
@Blackfyre: Z tego co wiem np. Android nie wspiera Interpretera Lua tak sam od siebie, po docsach OpenMW widzę że kombinują ze starszą wersją Lua przez LuaJIT, jakiś szybki kompilator, pewnie jest możliwe ale nie takie proste, inaczej by nie siedzieli nad tym pół roku.
@Blackfyre: Zależy. Był mod który randomowo zmieniał głowy wybranym NPC. W Construction Secie robisz to przez edycję rekordu całego NPCa, więc jak masz inne mody które też edytują tego NPCa to się będą gryzły. W Lua możesz napisać skrypt który robi to samo i będzie to kompatybilne z każdym innym modem. Jeśli chodzi o dodawanie nowych NPC czy obiektów to i tak wygodniej byłoby to wyklikać i obejrzeć w GUI, Construction