Wpis z mikrobloga

Trzeci dzień poszukiwań pracy czas zacząć. Wczoraj nawet uderzyłem do Orange oraz do Netii, ale w tej miejscowości gdzie szukam idą tylko w konsultacje i sprzedaż usług, pałeczkę etatów informatyków przejęły Katowice oraz Wrocław.

W sumie już nie mam pomysłów, co robić dalej. Czy szukać firm zajmujących się usługami informatycznymi, iść do nich i się pytać o miejsce, czy napisać swoje cv w internecie i czekać na odzew, albo zmienić specjalizację poszukiwań (szukam administracji baz danych, sieci komputerowych, tworzenie klastrów, wirtualizacja itp.), a skupić się na firmach, które szukają programistów. Doświadczenie w programowaniu (głównie c# i .net) jako tako mam, bo napisałem kilka swoich projektów na uczelnię, w tym grę na Windows Phone która łączyła się z serwerem bazy danych i wrzucała tam dane graczy i ich wyniki. Co do programowania to wiadomo, co innego wymagania uczelni które nie są zbyt wygórowane, a co innego życie - nie wiem czy dam radę jako programista, bo w sumie nie wiem czego oczekują firmy od pracownika. Czy kodu który będzie dobrze zoptymalizowany i ma działać, czy oczekują cudów na kiju.

Może ktoś coś poradzi?

#ciezkiezyciestudenta #szukampracy
  • 6
@Deszczowy_Smok: ;_; Ogólnie mogę wziąć inną pracę, ale nie po to w szkole średniej spędziłem 4 lata i na studiach kolejne 4 lata na informatyce, żeby spełniać się w sprzedaży, czy call center. Chciałbym znaleźć coś w branży związanej z moimi zainteresowaniami, które idą głównie w bazy danych oraz administracja sieciami. Programowanie uznaję za alternatywę.

@Aerials: Opole
@Aerials: Co najwyżej mogę dojeżdżać do pracy do Wrocławia, bo są zajebiste połączenia PKP. Jedyne co mnie tutaj trzyma to studia dzienne, chociaż będę miał możliwość studiować metodą IOS (indywidualny okres studiów czy coś w ten deseń), gdzie będę mógł sobie pozwolić na pogodzenie pracy ze studiami.
@Incognix: Na Twoim miejscu próbowałabym w korpo, np. w Warszawie. We Wrocławiu były rekrutacje do EY na jakieś IT stanowiska, zawsze też możesz zaaplikować tak po prostu, zostawią sobie Twoje dokumenty