Wpis z mikrobloga

Mirki, dzielę się informacją, o której dowiedziałem się przypadkiem.
Jeśli ktoś ma hipoteczny w Millenium zaciągnięty kilka lat temu, to prawdopodobnie ma w umowie zapis, że oprocentowanie nie może być niższe niż 3%. Ja tak miałem.
UOKiK stwierdził, że to niezgodność z prawem i można teraz bezkosztowo podpisać aneks, który zdejmuje ten zapis. Mi oprocentowanie spada z 3% do 2,4% :)

Dzwonić na numer +22 598 40 60

#bankmillennium
#kredythipoteczny
  • 30
@powaznyczlowiek: Ja się dowiedziałem o swoim progu i zdaje się, że Millenium w ogóle musiało zrezygnować z takich zapisów.
A WIBOR tylko dodatni to chyba akurat racjonalne podejście banku, bo gdyby były ujemne stopy procentowe to by się okazało (jeśli dobrze rozumuję), że bank jeszcze dopłaca do kredytu
@kuriozalny_prestydygitator: nie wiem, babeczka z Millenium powiedziała, że to działanie UOKiK
@Matgal: to już konkretne oszczędności. Dziecko już trzecie w drodze, więc wystarczy, ale piwko lubię ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@tresor: Jak podpiszę aneks to zgłoszę się raz jeszcze - wsteczna korekta przez reklamację pod tym samym numerem telefonu
@kamil1014: No i to właśnie było chore. Miałem marzę banku na 2,09 + aktualny WIBOR i powinno być około 2,3 a było przez cały czas 3 :/ Spróbuję jeszcze powalczyć wstecznie o jakiś zwrot
@JaFracek: Faktycznie jeśli samo do nich zadzwonimy to jest ich numer, ale odbierać od nich nie powinnismy z tego numeru bo podobno są w stanie się podszyć, info z infolini do spraw wyłudzeń
@JaFracek: A mi facet w oddziale BM podał właśnie numer 22 598 40 60 i powiedział, że to specjalny pod hipotekę i nie ma w nim kolejek jak na zwykłej infolinii. Dodzwoniłem się na ten numer kilkukrotnie i wszystko było ok, nikt nie wyłudził moich danych ;)