Wpis z mikrobloga

Mireczki, powoli kompletuję sprzęt na pierwszy samodzielny biwak (planowany za ok 2 tygodnie na Pojezierzu Drawskim). Ponieważ nie wiem czy #bushcraft mnie wciągnie to stawiam na sprzęt ze średniej półki. Planuję biwaki w okresie maj - sierpień tylko w Polsce. Będę wdzięczny za porady co myślicie o takiej liście zakupowej:

0. Bielizna termo: Berens TERMOlayer100
1. #hamak: Rozważam zakup u Wydra13
2. śpiwór: Carinthia Explorer MF (głównie dlatego że swoje ważę lubię się kręcić w nocy no i chcę mieć wygodnie);
3. Podpinka / underblanket - za chiny nie wiem czy jest mi potrzebny, bo nie wiem czy przy +10 st. zmarznie mi d***sko? A może walnąć sobie po prostu matę samopompującą do hamaka?
4. Gary do gotowania - tu zupełnie nie mam pomysłu co kupić tak w okolicach 50-80 PLN;
5. Tarp z Decathlon'a, chyba że coś jest w lepszej relacji jakości do ceny?

#bushcraft #outdoor #hamakboners
  • 5
@D07IFP 0 nie bierz termo gaci, po co ci, 3 mata/dobra karimata wystarczy 4 zależy czy będziesz gotować cały obiad czy tylko wodę do zupki w proszku i czy na palniku czy w ognisku, bierz coś stalowego albo zestaw z czajniczkiem bo się przydaje. menażka WP nie jest wygodna, ani do gotowania ani do jedzenia ani do mycia, a i kup składana deskę do krojenia bo się przydaje,
3. Podpinka / underblanket - za chiny nie wiem czy jest mi potrzebny, bo nie wiem czy przy +10 st. zmarznie mi d***sko? A może walnąć sobie po prostu matę samopompującą do hamaka?


@D07IFP: zmarznie, gwarantuje. Jak umiesz spać z matą samopompującą w hamaku to obleci, ale jest duże prawdopodobieństwo że będzie Ci wylatywać w nocy spod dupy, szczególnie jeśli czasem się wiercisz.