Wpis z mikrobloga

@Oralgutan: shadow dostaje +20% do ataku i -20% do obrony. Zazwyczaj warto zostawić shadow, bo bonus do ataku jest ogromny, wiele bardziej wartościowy, niż zysk z oczyszczenia. Nie wiem jednak jak się to ma do pvp.
@PurCzysty: bodajże przez to, że IV ataku mocniej warunkuje posiadane CP. Czyli jeśli masz poka na np. 30 lvl i łapie się w limicie 2500 CP, to poki przeciwnika będą słabsze (np. 27 lvl) i będą biły słabiej oraz będą miały mniej HP (o ile nie stosuje tej samej taktyki). Taka przewaga na start.
@PurCzysty: wydaje mi się, że na tym to właśnie polega i tak jest. Aczkolwiek może ktoś mnie zaraz poprawi.
Jeszcze możesz sprawdzić, czy jakiś Kushi nie ma filmiku na ten temat, on umie takie bajery tłumaczyć.
@PurCzysty: @Haramb3: Statystyka ataku ma największy wpływ na CP pokemona. Najlepiej to widać na defensywnych pokemonach, ale przeważnie np. 98% IV z 14 w ataku ma mniejsze CP niż 96IV z 15 ataku, a nawet 93 czy 91. Poza tym, czym wyższy poziom pokemona, tym wyższe statystyki. W PvP najbardziej wartościowe są te pokemony, które mają wysoką defensywe. Dlatego szuka się takich pokemonów, które mają jak najmniejszą statystykę ataku, aby