Wpis z mikrobloga

Hej #krakow czy w okolicach Złocienia (Braci Czeczów) faktycznie tak strasznie śmierdzi śmieciami jak niektórzy mówią?
Słyszałem, że to teren zalewowy, i że spore korki są, ale jestem ciekaw, czy faktycznie w lecie jest smród na całym osiedlu?
Byłem wczoraj i nie śmierdziało, ale może to kwestia wiatru?

  • 9
  • Odpowiedz
@wkrk: znam z 2-3 osoby które tam mieszkają, żadna nie narzekała na zapachy - to już bardziej na przewozie i tamtych okolicach. a ze teren zalewowy - bylem jakisa czas temu u dewelopera ktory tam buduje sprzedawac mieszkanie, to mowil ze juz jest to ogarniete, tam mieli robic jakies zbiorniki retencyjne.
Inna sprawa ze jak sie spojrzy na mape krakowa to polowa krakowa jest terenem zalewowym - np wiekszosc woli justowskiej.
  • Odpowiedz
@wkrk: w sumie zabrzmialo z mojej strony jak nagabywanie, ale nie o to chodzi.
Ja jak sie radziłem o to osiedle znajomych - to nikt nie narzekał i nikt nie mówił o złych zapachach.
Niech sie wypowiedza osoby które tam faktycznie mieszkaja :)
  • Odpowiedz
@wkrk: Generalnie z reguły tam nie śmierdzi... ale czasem jak już śmierdzi to solidnie.

i że spore korki są


Korki są w bardzo specyficznych miejscach i momentach:
- przed zjazdem na rybitwy, kiedy targ działa, szczególnie gdy się rozstawia lub zwija - korek jest bardzo duży, ale w sumie jak na Kraków, to normalny
- od czasu postawienia świateł są straszne korki przed zjazdem na obwodnicę (światła zawdzięczamy kretynom, dla których
  • Odpowiedz
@wkrk jeśli już śmierdzi to na samym końcu ulicy Domagały, czyli w okolicy toru gokartowego. Odnośnie korków to jak najbardziej prawda - korkuje się oczywiście rano i po południu - od strony bieżanowa korek potrafi być od ulicy Bieżanowskiej, przez pomnik i aż do zakrętu na osiedle.
Co do zalewania to wiem, że wykopali jakiś zbiornik przy pętli autobusowej, chociaż głównym problemem było zalanie na wyjeździe z osiedla i dalej w stronę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkrk: na Czeczów nie śmierdzi częściej niż 2x w roku. Na murapolu śmierdzi częściej, na podgajach od instalu najczęściej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wkrk: a, i czeczowie nie byli braćmi, to był dziadek i wnuk, ulica nazywa się Henryka i Karola Czeczów, develia uparcie lansuje błąd w nazwie ulicy
  • Odpowiedz