Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy potrzebuje porady. Wraz z żoną mamy bardzo złą sytuację finansową. Jesteśmy zadłużeni u jednej bliskiej nam osoby, a do tego mamy raty kredytu hipotecznego. Moja siostra bardzo majętna osoba zaproponowała mi pomoc finansową bezinteresownie. Chciałaby spłacić nasz kredyt. Dodatkowo chciałaby kupić nam nowy dom wykończony w szeregówce plus do tego kupić nam małe mieszkanie jako zabezpieczenie aby je komuś wynajmować. Moja żona odmawia pomocy mojej siostry, ponieważ twierdzi, że bedzie czuła dług wobec niej i nie bedzie czuła się w nowym domu jak u siebie. Boi się, że zostanie jej wypomniane, że nic nie wniosła do tej inwestycji. Żona twierdzi, że mamy się spiąć, oszczędzać i sami sobie zarobimy na spłatę kredytu i uregulowanie długu. Ważne: żona jest mloda, nie ma wykształcenia, dopiero bedzie wchodziła na rynek pracy na staż. Ja zaraz wracam z emigracji do Polski na stałe. Pytanie: jak namówić, jak argumentować żonę aby się zgodziła na tę bezinteresowną pomoc? Jak ją przekonać, że to jest jak wygrana w totolotka, rozwiązanie naszych problemów finansowych, a moja siostra chce nam po prostu pomóc. Macie może jakieś pomysły jak jej przemówić do rozsądku? Dzięki i pozdrawiam czytających. #rodzina #malzenstwo #kredyt #problemymalzenskie #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609eb34de27d81000ac932f7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania możecie spisać umowę pożyczki i spłacać siostrę. Jak żonę zweryfikuje rynek pracy i ulegnie to możecie aneksem umorzyć. Mimo wszystko to nie jest wygrana w totolotka i tu żona ma sporo racji.

Ale nie rozumiem kilku rzeczy:
1. Jeśli macie złą sytuację to czemu wracasz?
2. Piszesz że żona jest młoda, rozumiem z tego że Ty nie - po co Ci był ślub?
3. Dlaczego nie masz rozdzielności majątkowej?