Wpis z mikrobloga

Najlepszy i tak jest ból dupy wykopowych programistów, którzy w komentarzach wyzywają od "#!$%@? patoli" wszystkich uczciwych ludzi, którzy po prostu ciężko pracują na etacie od poniedziałku do piątku (a często też w soboty), płacą podatki i mają dziecko (albo, o zgrozo, dwójkę dzieci), ale nie zarabiają 10k na miecha. Wielcy przedsiębiorcy, którzy zamiast siedzieć na zwykłej umowie o pracę, kombinują tylko jak tu wrzucić nowe xiaomi albo ps5 w koszta. XD I jeszcze to poczucie wyższości, że ich klepanie gównostronek jest bardziej wartościowe dla społeczeństwa, niż zamiatanie ulic albo praca na kasie w biedronce. Mi się nowy ład nie podoba, ale ma jedną niepodważalną zaletę - wywołał pyszny ból doopki samozwańczej elity.

#nowylad #bekazpisu #bekazprogramistow
lysyzlombardu - Najlepszy i tak jest ból dupy wykopowych programistów, którzy w komen...

źródło: comment_1621092355HBsbjiLjp9b5dKnlsf8d9E.jpg

Pobierz
  • 320
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Dziwisz się? Mi wychodzi, że będę musiała płacić 2k comiesięcznej daniny na NFZ, z którego prawie nie korzystam. Taki to Nowy Ład nastanie. Jestem od rana tak wkurzona, że szkoda gadać.
  • Odpowiedz
@Emkacf: @ProResHq: żaden troll. Ja rozumiem, że można się wkurzać, ale dlaczego mirki obrażają tutaj normalnych ludzi? Ktoś jest patolą, bo pracuje sobie za 4k na miecha? Albo dlatego, że ma dzieci? Niektórzy się powinni nad sobą zastanowić.
  • Odpowiedz
@lysyzlombardu: Mnie np. osobiście bardzo uderza fakt, że rozdają na prawo i lewo na bombelki, mi tylko pieniądze zabierają. Jestem gorsza od innych, bo nie mam dzieci? Bo lepiej zarabiam i sobie jakoś w życiu radzę?
  • Odpowiedz
@kab_anos: sp zoo moze byc spoko opcją jeśli dobrze zrobią kwotę wolną i progi. Wtedy myk wynagrodzenie zarządu i zasady ogólne i nic ZUSowi nie zapłacisz. Zobaczymy jaka będzie implementacja, ale jeśli wyjdzie mi dużo strat to w końcu zdecydują się płacić jeszcze mniej. No i 1/64 etatu aby było ubezpieczenie w nfz xD

Kwestia mobilizacji.

Mnie niesamowicie bawi jak ludzie z zawiści się cieszą, że komuś #!$%@?. No tak #!$%@?,
  • Odpowiedz
@rrggf: Myślimy o tym z mężem, ale nie do końca jeszcze wiemy, jak 'wyciągać' kasę ze spółki, żeby uniknąć podwójnego opodatkowania. Musimy się doedukować.
  • Odpowiedz