Wpis z mikrobloga

W związku z ogłoszeniem Nowego Ładu i dotacjami do kredytów na mieszkania oraz możliwością budowy domów o większej powierzchni bez pozwolenia, zdecydowałem się na regularne dobieranie do mojego portfolio akcji Śnieżka S.A. Jest to solidna spółka dywidendowa z szansą na wzrost akcji. Pierwszego zakupu dokonam jutro na otwarciu GPW. Przewiduję podtrzymanie się trendu wzrostowego w budownictwie jednorodzinnym i remontach mieszkań przez kolejne kilka lat. Sam ostatnio zamówiłem farby z firmy Śnieżka za około 500zł więc dołożyłem cegiełkę do wyników finansowych. :) Co o tym sądzicie?
#gielda #ska
Pobierz
źródło: comment_1621163323N2YlKCvRcz0wU9bM4SKkhW.jpg
  • 10
@Gepardzik: Nie rozumiesz co to jest 10% dywidendy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
PZU ma również 30% akcji PEKAO, a banki mają przed sobą już lepszy okres, więc te odpisy które zrobiło PZU na utratę wartości akcji PEKAO w przyszłym roku wrócą jak zysk
@yam-jan: Skąd pewność że po odcięciu będzie rosło? Dywidenda dla małego inwestora (powiedzmy do 100k w jednej spółce) to samo zło. W sensie, lepiej żeby ta wartość pozostała w cenie akcji i żeby inwestor mógł sobie sam "wypłacić dywidendę" gdy będzie miał taką potrzebę poprzez sprzedaż części akcji.
@yam-jan: Mi chodzi tylko o to żeby nie powielać mitu o dywidendzie jako czystym zysku. Technicznie dywidenda to przymusowe zejście z pozycji z natychmiastowo naliczonym podatkiem. Tak długo jak nie jesteś jakimś grubasem który upłynniając 10% swojego papieru jednego dnia powoduje spadek kursu o powiedzmy niecały procent to dywidenda jest dla Ciebie niekorzystna finansowo. I nie mieszaj to proszę kwestii dyscypliny inwestora podając jakiś skrajny przypadek typu CDR. Ten sam "mądrala"