Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,

Serio, Wy sobie narzekacie tylko na to O NIE JESTEM KLASA ŚREDNIA UKRADNĄ MI 500-800zł CINŻKO ZAROBIONYCH MONET.

A Wy serio nie widzicie poważnego problemu? Co oznacza 9% dodatkowego podatku w dużych firmach? Nie to, że zarząd mniej sobie zacznie wypłacać. Zacznie się mniej rozwijać. Podniesie się stopień ryzyka do opłacalności.

Np. macie wydać 1mln złotych. Co robicie? Kupujecie dom, auto...

Co robi PanJanuszFirma ? Wydaje np. maszynę co może, powtarzam MOŻE nie musi, zarobić 50 tys. ms po tych 2 latach zacznie zarabiać, ale nie do końca przy obecnym rządzie, nikt nie wie co będzie za dwa lata i zarobi 9% mniej.. więc nie zatrudniacie tych 2 ludzi do tej maszyny i jej nie kupujecie bo rozwój ma mniejszy sens.. (tak wiem, nie liczę amortyzacji, kosztów pracownika, prądu i pędu promieni słonecznych ale to przykład).

Możecie powiedzieć ,,podniosą cenę wyjdą na swoje" - to tak jakbym słyszał ,,dopiszmy sobie wszyscy jedno zero do konta i żyjmy dalej" - wiecie ile obecnie się sprzedaje mniej coca coli?
Jak podniosą cenę (nie ze względu na to, że mniej zarobią, ale ze względu na większe ryzyko oraz ich dostawcy / pośrednicy też podrożeją) to nas z butów wyrwie.

A wszystko po to by kupić głos patoli. Pluje mocno. (nawet im te 100 tys na mieszkanie nie pomoże, bo i tak o tyle mieszkania podrożeją, bo tak to działa ... )

#nowylad #bekazpisu #bekazlewactwa #dziendobry
  • 87
  • Odpowiedz
Krótko mówiąc, Nowy Ład zmienia drastycznie balans między UoP, B2B i innymi formami zatrudnienia, wypychając wszystkich na UoP.


@zielonka18: Kompletnie nie. B2B dalej się będzie opłacało. Jak teraz zarabiasz bez zupełnie żadnych kosztów ok. 5-10% więcej na B2B niż na UOP przy tym samym koszcie dla pracodawcy/klienta, to się to wyrówna i będziesz zarabiał tyle samo. Ale jak sobie kupisz w ciągu roku komputer, komórkę, weźmiesz auto w leasing, jakiś abonament
  • Odpowiedz
@CultedelaRaison: powiedziałem że cały rynek dostanie podwyżkę? Dobrze się czujesz? Napisałem, że wszystkie podatki płaci na końcu konsument. To znaczy że nowe podatki zostaną odpowiednio wliczone w ceny usług i produktów. Z uwagi na to, że jeden z nowych podatków (brak odliczenia składki zdrowotnej) obciąża część netto pensji, to przełożenie na rynek będzie wolniejsze, ale w końcu i tak nastąpi. Nikt nie lubi zarabiać mniej niż rok wcześniej.
  • Odpowiedz
@CultedelaRaison: rozłoży się to w czasie, ale większość tak zrobi. Jak nie poszuka innej, to będzie się domagać większej podwyżki. Jeśli spojrzysz na to, że większość ludzi którzy wpadają w tę pułapkę to pracownicy korpo, kontraktorzy na B2B i osoby produkujące lub świadczące usługi na JDG, to przełożenie na rynek wydaje się być oczywiste.
  • Odpowiedz
@piotre-gie

@Aggressiv: ale ja mam to w dupie. moje aspiracje ograniczają się do jedzenia, paruchania i pogrania w gierki. śmieszy mnie po prostu, że wyzyskujący "pracodawcy" płaczą, że im się parę złotych zabierze XD niech zamykają biznesy, mam to gdzieś


Ty ograniczony, krótkowzroczny baranie, jak ci "wyzyskujący pracodawcy" zamkną biznesy to jeść będziesz chleb ze smalcem a grać będziesz w runescape żeby farmić złoto, bo będzie to lepszy zarobek niż średnia
  • Odpowiedz
@piotre-gie codziennie gadanie jak to biedny przedsiębiorca, co ledwo zipie, zostanie dorżnięty i zamknie biznes, bo jednak nie uda mu się co roku zmieniać auta na nowsze XD

Właśnie dlatego jeżdżę 17 letnim autem.

Wśród spółek prowadzących działalność w Polsce aż 99 proc. stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa. Podmioty te wytwarzają ponad 60 proc. krajowego PKB i zatrudniają 70 proc
Ale #!$%@? nie, zobaczy taki dzban jak ty auto jakiegoś prezesa większej
  • Odpowiedz
@piotre-gie życzę ci spełnienia marzeń w takim razie. A sobie żebym mógł zobaczyć cie jak będziesz płakał, samemu oglądając ten #!$%@? z jakiegoś innego cywilizowanego kraju.
  • Odpowiedz
@zielonka18: tylko sp z o.o. to inny twór, tam nie wyciąga się kasy, bo płacisz znaaaacznie więcej (9/19% pit i pit 18/32%) niż 19+9, jak ktoś ma sp. z o.o. to ma też inne biznesy (albo zazwyczaj / lub powinien mieć) gdzie płaci ZUS.

////
do innych bo nie chce mi się aż wypisywać: Wy serio myślicie że jak ktoś prowadzi firmę to jego całe życie to auto i telefon co
  • Odpowiedz
żebym mógł zobaczyć cie jak będziesz płakał


@krucjan: to są te wysokie aspiracje człowieka sukcesu i zagraniczniaka? zobaczyć jak krajan w biedzie płacze? XD właśnie przez takich jak ty, jest jak jest
  • Odpowiedz
Ale #!$%@? nie, zobaczy taki dzban jak ty auto jakiegoś prezesa większej firmy co robi na niego 100 osób i #!$%@? go strzelą, więc musi wszystkich ciągnąć do dołu.


@uriel_ck:
najlepsze jest to, że taki będize gadał, że zamiast tym autem powinien dać wszystkim podwyżki.
Ale nie zdaje sobie sprawy, że jakby każdemu dał 500zł premii to za 3 ms mógłby tą firmę zamknąć i wszystkich #!$%@?ć... bo już nie było
  • Odpowiedz
jakby każdemu dał 500zł premii to za 3 ms mógłby tą firmę zamknąć i wszystkich #!$%@?ć


@Aggressiv: czekaj! to znaczy, że na nowe auto za 300k może sobie pozwolić co rok, ale żeby dać 500zł premii już nie bo zamknie biznes #!$%@? w ciągu 3 miesięcy? XD
  • Odpowiedz