Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z napełnieniem naboju do Sodastream. Mam nabój z zaworem jednokierunkowym, butlę CO2 z syfonem oraz przetoczkę do napełniania, która powinna działać również z zaworami jednokierunkowymi. Cały zestaw na zdjęciu.

Gdy wszystko podłącze do siebie, odpowietrzę cały układ i odkręcę butlę z CO2 to nic się nie dzieje. Słychać na samym początku dźwięk napełniania, ale tylko tyle ile zmieści się w wężyku, do naboju Sodastream nic się nie dostaje. Tak samo na wadze widać, że nabój się nie napełnia. Ma ktoś może pomysł co może być nie tak?

#sodastream
darkdancerr - Mirki, mam problem z napełnieniem naboju do Sodastream. Mam nabój z zaw...

źródło: comment_1621256903YTxsZ4aEtAn0wpQbe8Vxlr.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Co się dzieje, gdy masz wykręcony wężyk od dużej butli i wkręcasz trzpień w małą? Słychać, że otwiera się zawór jednokierunkowy? Mimo pozornego braku gazu jakiś delikatny dźwięk powinien być słyszalny.
  • Odpowiedz
@snx: Tak, gdy wkręciłem trzpień po raz pierwszy to uciekło jeszcze trochę CO2. Po każdej próbie napełnienia również po odłączeniu wężyka i po wkręceniu trzpienia ulatnia się minimalna ilość CO2.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darkdancerr: nie bardzo się na tym znam. Ale nawet w punkcie z gazami technicznymi nie dali rady nabić mi naboju z nowym rodzajem zaworu. Dlatego to olałem i mam podłączone teraz bezpośrednio do butli 6kg. Rok spokoju.
  • Odpowiedz
@darkdancerr: ja to robię tak że wkręcam trzepień w zawór jednokierunkowy żeby go otworzyć, nastepnie otwieram odpowietrzenie żeby cały zaległy gaz z małej butli zleciał, potem MINIMALNIE odkręcam butlę główną (wtedy zaczyna ulatywać przez odpowietrznik) i powoli zakrecam odpowietrznik żeby przekierować gaz do sodastreama. Będzie słychać syk jak zaczyna się napełniać butla. Kolejny ważny krok to odkręcanie coraz bardziej butli matki zeby utrzymywać stały poziom "syku". Najlepiej mieć rękawiczki bo można
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darkdancerr: masz do tego jakąś przejściówkę? Miałem to parę lat temu jak dopiero wchodziło i pamiętam, że był problem żeby to nabić bo tam jeszcze jakaś iglica w to musiała wejść żeby otworzyć zawór
  • Odpowiedz
@Futhark: Ok, spróbowałem z tym sposobem, że mam lekko odkręcony odpowietrznik przy odkręcaniu głównego zaworu. 250g weszło bardzo szybko, potem zaczęło już bardzo powoli i doszło do 280g. Jak popracuję nad techniką to na pewno będzie więcej wchodziło. Dzięki wielkie za pomoc.
  • Odpowiedz