Wpis z mikrobloga

Drogie komuszki, wyliczyłem, że aby nie być stratnym na nowym ładzie ceny moich usług muszą wzrosnąć o 22%. Większość znajomych przedsiębiorców dochodzi do podobnych wniosków, więc mam nadzieję, że macie świadomość, że "bony mieszkaniowe" i inne dodatki na kaszojady zrekompensujecie nam w usługach, z których i tak musicie korzystać. Dostajecie hajs do łapy, więc będziecie musieli go wydać.

#lewica #socjalizm #podatki #bekazpisu #komunizm #pieniadze #partiarazem
  • 82
@lunarwave_: nie ma zbędnych zawodów, może inaczej, konsumenci nie wiedzą, że te zawody są zbędne.

Natomiast liczba takich zawodów, będzie się tylko zwiększać, ponieważ ludzie dostaną do łapy hajs za darmo.
W związku z tym, będą chcieli ten hajsik wydać. Być może na głupoty, być może przepłacą "niepotrzebnemu" przedsiębiorcy, ponieważ "łatwo przyszło, łatwo poszło".
@keram-us: W jakiej branży masz takie marże? Ale marża = sprzedaż towaru, mi bardziej chodziło o rynek usług. A patrząc na rynek towarowy - być może podwyżki będą jeszcze wyższe - bo ceny w hurtowniach pójdą w górę przez podatki, więc logiczne, że sklepy detaliczne także muszą podnieść ceny o wzrost kosztów produktów, ale dodatkowo podniosą także ceny aby nie tracić aż tyle na podatkach...
@janabanana: To już Ci argumentuję, chociaż nie bardzo mi się chce. Sam jestem przedsiębiorcą i idiotyzmem byłoby mi teraz wyliczać wzrost cen moich usług na podstawie zapowiedzi tylko rządu. Żadnej ustawy, żadnych konkretów, zwykłe #!$%@?, które i tak w tym roku nie wejdzie o ile w ogóle wejdzie. Normalny przedsiębiorca kalkuluje koszty dopiero, gdy one wystąpią i ewentualnie koryguje ceny swoich usług nie tylko na podstawie ewentualnych wzrostów swoich kosztów ale
jak zaczniemy zawijać manatki to zabraknie na wasze kaszojady i będziecie musieli wziąć się za robotę, drobne cwianiaczki.


@SuslogonPreriowy: Co ty #!$%@? xD Jak te wasze januszexy mogą znikać i budżet tego nie odczuje zbawcy narodu #!$%@? xD

NBP jak będzie chciał to skupi więcej obligacji w miesiąc niż MŚP wypracuje pitu przez cały rok xD
https://www.wykop.pl/wpis/57192407/siemano-inflacyjne-swiry-%CA%96-miesiac-temu-wywalilo-/

Przypominam że PiS ma ogromne poparcie wśród przedsiębiorców więc na #!$%@? narzekacie pajace xD