Wpis z mikrobloga

@fredperry: O jakich fundamentach mówisz? Regularnie wypłacana dywidenda około 50% zysku, C/Z w okolicach 7, firma cały czas się rozwija i wchodzi w nowe sektory dodatkowo wzorowa komunikacja zarządu z akcjonariuszami. Chciałbym żeby każda firma na GPW nie miała takich fundamentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tyszcz: @Kanalarz: Bardziej mam na myśli, że wzrost jest za szybki i spodziewam się korekty. Może się myle, trudno, zarobiłem. Jeśli się nie mylę i będzie korekta, to wejdę poniżej ceny sprzedaży (26). I na górkach i na dołkach pojawiła się dywergencja, nie do końca wiem jak to zinterpretować w tej chwili, więc ograniczam ryzyko. Rynek jest trochę wypaczony przez pocovidowe wzrosty.
@fredperry: Z tym wypaczonym rynkiem zgadzam się w 100%, choć wydaje mi się, ze w przypadku Asbis mamy w tym momencie pogoń za wartością godziwa akcji. Spółka przez bardzo długi czas była smiesznie tania, została zauważona i teraz mam wrażenie nadchodzi jej czas. Asbis działa na rynkach trochę zacofanych cyfrowo i ma tam silna pozycje co może przełożyć się na bardzo wysokie zyski ale żeby nie było zbyt różowo te same
@tyszcz: Może tak być, a może być też paraboliczny lot na pocovidowym hype. Przykładowo, z takich dobrych gemów to siedzę jeszcze w Novicie, branej po 110-150 na różnych poziomach. Stały stabilny wzrost, dywidendy i przede wszystkim cisza - ta cisza przemawia do mnie najbardziej. Parabola + hype = ryzyko. Jasne, być może wysiadłem z pociągu za wcześnie, jeśli po mnie wróci to wsiadam, jak nie wróci to nie chciałbym się wpakować