Wpis z mikrobloga

No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki (gdyby nie 3 klasa podatkowa to przebiłbym 10k ( ͡° ʖ̯ ͡°)). 23 lata, jeżdżę na tirach od trochę ponad miesiąca. Do tej pory zarabiałem ok. 2000 zł netto, z czego połowę wydawałem na wynajem xD. Do tego praca była cięższa niż teraz. A tutaj mogę spać sobie w ciężarówce i udało mi się z tej sumy odłożyć ponad 8 tysięcy xD. Co prawda system 3/1, ale na razie muszę hajsu natrzepać.

#bekaztransa #zycietruckera #praca #pracbaza #chwalesie #wygryw
derton778 - No i przyszła pierwsza wypłata z pracy w #niemcy jako kierowca ciężarówki...

źródło: comment_1621422311hoCoHH2AmVGea45K4b9z9v.jpg

Pobierz
  • 191
istnieje coś takiego jak podwójne opodatkowanie?


@steemm: Nie istnieje nic takiego w przypadku dochodów z Niemiec. Istnieje tylko wyrównanie podatku do stawek krajowych, ale dopłaca się tylko różnicę, a nie płaci kolejny podatek od całości.

@Gorbo2004: Faktycznie czasem się uda dostać lepszy kurs w zwykłym kantorze, ale nie zawsze - przy większej kwocie może to być warte zachodu.
@ms93 ja płace za towar przelewem w PLN to nie mam wyjścia, muszę wymieniać na cinkciarzu. Przy 5-10 tysiącach euro miesięcznie przez cały rok. Pewnie coś się tam by uzbierało Teraz jestem tydzień na urlopie w PL to wymieniłem na drobne wydatki, te 2-3gr na € to mam akurat w dupie ale daje przykład że cinkciarz ma przez cały rok gorszy kurs niż zwykły kantor.
@kamilgnk: @Tenczlowiektutaj: Możecie wytłumaczyć o co chodzi z tym kontem walutowym? Też mam zamiar wyjechac za kilka tygodni, Agencja pracy mówiła mi abym otworzył konto walutowe, ale niebardzo wiem jak.
Tu chodzi o osobny bank? czy jest możliwość np otworzenia takiego pobocznego konta na istniejącym już banku, np PKO, i tam automatycznie będą przychodzić inne waluty.
Np nie zmieniając numeru konta, gdy ktoś z Ger prześle mi euro, to zamiast
@CzasWyjechac: Można otworzyć sobie rachunek walutowy. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś w PKO chcieli za to jakiś opłat, a były też banki, w których to jest za darmo. Teraz rachunek walutowy w euro to chyba wszędzie jest za darmo, a jak w Twoim banku nie jest to otwórz konto w innym. Zazwyczaj karta do takiego konta kosztuje, ja miałam je w Millennium to kazali płacić za kartę 1 euro miesięcznie,
Zakładasz konto w ing zwykle i konto walutowe bez karty.
Na walutowe przychodzi wypłata.Z walutowego wymieniasz na plny za darmo na zwykle konto przez ich wewnętrzny kantor.Kurs jak na cinkciarz.Konta darmowe.Płatności kartą w Niemczech to tylko revolut. Pozdro
@derton778 nieźle, a mam pytanka ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo w sumie mam podobny wiek i zastanawia mnie zrobienie tego samego bo już mnie #!$%@? fakt że #!$%@? za psie pieniądze. Gdzie robiłeś prawko i ile kosztowała całość (prawko pozwolenie na przewóz jakieś testy etc.) i czy trudno dorwać robotę bez doświadczenia? A no i jak to wygląda w tym systemie 3/1 z myciem się w sumie toaletą