Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jakbym chciał se kupić samochód, zarejestrować na siebie itd. nie posiadając jeszcze prawka to czy jest taka możliwość?

Miałbym przynajmniej motywację by zdać te prawko w końcu i nie poddawać się oraz miałbym samochód do ćwiczeń przed egzaminem(oczywiście chodzi mi o jazdę po jakimś parkingu a nie po mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#samochody #prawo #prawojazdy
  • 32
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: Oczywiście, sam najpierw kupiłem auto, a potem zdałem na prawo jazdy. Nie musisz mieć uprawnień, aby móc zarejestrować na siebie samochód. Nikogo nie obchodzi czy masz prawo jazdy. Do samego posiadania auta jest ono niepotrzebne.
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst:

Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy, którego nigdy się nie posiadało, jest wykroczeniem i zazwyczaj karana jest mandatem w wysokości 500 złotych. Oczywiście, w takiej sytuacji policja nakazuje kierowcy zaprzestanie poruszania się pojazdem. Do wyboru są dwie możliwości:


samochód można zaparkować w miejscu zatrzymania, jeśli parkowanie tam jest możliwe. Odebrać musi go osoba posiadająca prawo jazdy.
jeśli samochodu nie ma gdzie bezpiecznie zaparkować, konieczne będzie holowanie. Oczywiście koszt holowania ponosi osoba,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John_archer: #!$%@? tam, najwyżej mnie złapią i zabule 500 ziko. Z tego co wyczytałem to nie prowadzą żadnej listy osób które złapali na jeździe bez uprawnień, a szansa, że dwa razy mnie złapią Ci sami policjanci i jeszcze rozpoznają jest nikła więc raczej nie grozi mi sprawa w sądzie xd

I tak wyjdzie taniej aniżeli wykupienie jazd doszkalających które kosztują teraz 90-110/h

Te ceny jazd doszkalających są #!$%@?
  • Odpowiedz